Ece Özsü

eceozsu@erdem-erdem.av.tr
Ece Özsü

Ece Özsü, Erdem & Erdem Ortak Avukatlık Bürosu’nun Uyuşmazlık Çözümü Birimi’nde Avukat olarak görev yapmaktadır. Özellikle spor hukuku alanında tecrübe sahibi olan Ece, sözleşmeler hukuku, iş hukuku ve kişisel verilerin korunması alanlarında çalışmakta olup; uyuşmazlıklarla ilgili olarak müvekkillere danışmanlık hizmeti verilmesi, uyuşmazlıkların takibi ve müvekkillerin mahkemeler nezdinde temsil edilmeleri, hukuki inceleme ve görüşlerin hazırlanması işlemlerini yürütmektedir.

Ece Özsü, çalışanlar ile işveren arasındaki ilişkilerin düzenlenmesi, iş sözleşmelerinin hazırlanması ve sona erdirilmesi ile iş hukukuna ilişkin ortaya çıkabilecek tüm sorunlarda müvekkillerine danışmanlık ve dava hizmetleri sunar. Ayrıca, kişisel verilerin korunması mevzuatı uyarınca müvekkillerin sorumluluklarının belirlenmesi, farkındalıklarının artırılması ve şirketin mevzuata uyum için ihtiyaçlarının saptanması gibi konularda çalışan Ece Özsü, şirketlere İş Hukuku Uyum Programı ve Kişisel Verilerin Korunması Uyum Programlarının uygulanmasını sağlar.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Ece Özsü, lisans eğitimi sırasında çeşitli uluslararası farazi dava yarışmalarına katılmış olup, özel hukuk alanındaki yüksek lisans eğitimine İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde devam etmektedir.

Yer Aldığı Projelerden Örnekler

  • CAS nezdinde görülen, sporcular, antrenörler, kulüpler, menajerler ve federasyonlar gibi spor aktörleri arasındaki çeşitli uyuşmazlıklardan doğan tahkim yargılamasında müvekkillere destek verilmesi,
  • UEFA, FIFA ve TFF’nin ilgili kurulları nezdinde görülen mali uyuşmazlıklar ve disiplin uyuşmazlıklarından doğan sportif yargılamalarda tarafların temsili,
  • Spor kulüpleri ve sporcular/ sporcu temsilcileri/ antrenörler arasında imzalanan sözleşmelerin hazırlanması,
  • Özel hukuka ilişkin uyuşmazlıklardan doğan davaların takibi,
  • Kişisel verilerin korunması programlarının hazırlanması ve yürütülmesi.

Eğitim

İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, LL.M. (devam ediyor)

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Kartal Anadolu Lisesi

Diller: Türkçe, İngilizce

Üyelikler

  • İstanbul Barosu
  • İstanbul Hukuk Derneği