Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan COVID-19 Salgını Kapsamında Ertelemelere İlişkin Duyuru

COVID-19 salgınına karşı alınan önlemler kapsamında Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) 03.04.2020 tarihli bir duyuru yayımladı.

Bu kapsamda EPDK tarafından, elektrik piyasasında faaliyette bulunan ön lisans veya üretim lisansı sahibi tüzel kişiler ile lisanssız üretim faaliyeti kapsamında bağlantı anlaşması imzalamış olan gerçek ve tüzel kişilerin mağdur olmamaları açısından, 02.04.2020 tarihli ve 9276 sayılı Kurul Kararı ile söz konusu kişilerin süreli yükümlülüklerinin 3 ay süreyle ertelenmesine karar verildi.

Ayrıntılı bilgi için duyurunun tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu makalenin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeksizin veya Erdem & Erdem’in yazılı izni alınmaksızın bu makale kullanılamaz, çoğaltılamaz, kopyalanamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz veya başka bir suretle yayılamaz. Kaynak gösterilmeksizin veya Erdem & Erdem’in yazılı izni alınmaksızın oluşturulan içerikler takip edilmekte olup, hak ihlalinin tespiti halinde yasal yollara başvurulacaktır.

Diğer İçerikler

Covid-19 İçerikleri
T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Tarafından Madencilik Sektörüne İlişkin Alınan Tedbirler

T.C. Enerji ve Tabii Kaynalar Bakanlığı 21.04.2020 tarihli kamuoyu duyurusu (“Kamuoyu Duyurusu”) ile COVID-19 salgını nedeniyle madencilik sektörüne yönelik aldığı tedbirleri açıkladı.

Enerji Hukuku 22.04.2020

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.