Erdem&Erdem Kazakistan’da Kurulacak Soda Külü Fabrikasında Yıldırım Holding’i Temsil Etti

5.11.2021

400 milyon dolarlık yatırımla kurulacak Kazakistan’ın ilk soda külü fabrikası, yıllık 400 bin ton soda külü ve diğer önemli hammaddelerin üretimi ile ülkenin iç ihtiyacını karşılarken, inşaat süreci boyunca 1500, hizmete girdiğinde ise yaklaşık 300 kişiye istihdam sağlayacak.

Erdem & Erdem Ortak Avukatlık Bürosu, Qazaq Soda LLP’i, soda külü fabrikası ihalesi ve inşaat sürecinin tüm aşamalarında temsil etmekten gurur duymaktadır. Erdem & Erdem ihale sürecinden itibaren, mühendislik, tedarik ve inşaat sözleşmesi ve ilgili eklerin hazırlanması, müzakere edilmesi ve imzalanması aşamalarını başarıyla yürütmüştür.

Dünya çapında pek çok sektörde; cam imalatı, deterjan, pil, ilaç, kozmetik, filtreleme gibi sayısız alanda kullanılan soda külü ülke sanayileri için önemli bir yere sahiptir. Dünyanın en verimli ve çevreci soda külü üretim tesisi olması planlanan fabrika, sıfır atık teknolojisiyle kurulacak.

Bu makalenin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeksizin veya Erdem & Erdem’in yazılı izni alınmaksızın bu makale kullanılamaz, çoğaltılamaz, kopyalanamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz veya başka bir suretle yayılamaz. Kaynak gösterilmeksizin veya Erdem & Erdem’in yazılı izni alınmaksızın oluşturulan içerikler takip edilmekte olup, hak ihlalinin tespiti halinde yasal yollara başvurulacaktır.

Diğer İçerikler

Bizden Haberler
Prof. Dr. H. Ercüment Erdem’e Saygı Günü

Kurucu ve Kıdemli Ortağımız Prof. Dr. H. Ercüment Erdem’in 60. yaş günü anısına, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalı tarafından düzenlenen “Prof. Dr. H. Ercüment Erdem'e Saygı Günü” 26 Ekim Salı günü 09.30-18.30 saatleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Diğer 26.10.2021

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.