Birleşme ve Devralmalar

Şirketler arasında gerçekleştirilen birleşme ve devralma işlemleri Erdem & Erdem’in önemli faaliyet alanlarından biridir. Erdem&Erdem bu faaliyetler kapsamında, taraflar arasında niyet mektubunun gönderilmesinden kapanış işlemlerinin tamamlanmasına kadar her aşamada müvekkillerini temsil eder.

Müvekkillerinin, farklı projelerde birleşme ve devralma işlemlerinin farklı taraflarını (devralan ve devreden şirketler ile işlemlere finansman sağlayan yerli ve yabancı şirket, kurum ve kuruluşlar) oluşturmaları, birleşme ve devralma işleminin çok yönlü olarak görülmesini ve yürütülmesini sağlar.

Avukatlarımız, dünyanın dört bir yanındaki birleşme ve devralma işlemlerinde rol almış ve uzun süreli müşterimiz olan firmalardaki avukatlarla veya zaman zaman müvekkillerimizin şirketlerinde görevli müşavirler ile müvekkillerimizin belirlediği yerel firmalarla işbirliği içinde uluslararası işlemlere ilişkin yerel hususların koordinasyonunda ciddi bir deneyime sahiptir.

Ayrıca Kurucu Ortaklarımızdan Prof. Dr. H. Ercüment Erdem’in bu konudaki çeşitli akademik yayınlarının arasında 2003 yılında yayımlanan “Türk ve AB Rekabet Hukuku Açısından Birleşme ve Devralmalar” isimli eseri, birleşme ve devralma işlemlerini Türk hukukuna tanıtan öncü eserlerden biridir.

Bu alandaki deneyimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için istanbul@erdem-erdem.av.tr adresimize e-posta gönderebilirsiniz.