Davalar

Davalar

Erdem & Erdem’in Uyuşmazlık Çözümü Birimi’nin ayırt edici özeliği; ticari kuruluşların alım satımı ve kapanış sonrası uyuşmazlıkları; sigorta, ulaştırma, sözleşme ihlali, ortaklıkla ve ortak girişimle ilişkili uyuşmazlıklar, emlak sözleşmeleri, haksız rekabet, franchise ve dağıtımcı uyuşmazlıkları, kamu ihaleleri ve hissedarlar arasındaki uyuşmazlıklar gibi hukukun her alanından doğan davalarda engin bir deneyime sahip olmasıdır. Birimimizin, müvekkillerimizin yatırımlarını, varlıklarını ve işlerini ilgilendiren anlaşmazlıklarında onlara destek olma, temsil etme ve savunma konusundaki başarılı geçmişiyle gurur duyuyoruz.

Başta şirketler hukuku olmak üzere ticaret hukukunun her dalı, idare hukuku, iş hukuku, deniz ticaret hukuku, fikri mülkiyet hukuku ve gayrimenkul hukukundan kaynaklanan davalar Uyuşmazlık Çözümü Birimi’nin uzmanlık alanları arasında önemli bir yer tutar. Erdem & Erdem özellikle varlıkların ve değerlerin doğrudan risk altında olduğu karmaşık ve hassas aciz hallerinde müvekkillerine danışmanlık hizmeti sunar ve onları mahkemeler nezdinde temsil eder. Erdem & Erdem, müvekkilleri için sadece duruşmada veya temyizde başarılı sonuçlar elde etmede değil, aynı zamanda mahkeme dışında da çözümün müvekkillerinin çıkarlarına en iyi şekilde hizmet etmesi için dava stratejileri geliştirir.

Ekibimiz hem duruşma hem de temyiz seviyelerinde çok çeşitli medeni usül davaları ve idari davalar ile iflas ve tahsilat konularında geniş deneyime sahiptir. Erdem & Erdem’in dava ekibi uluslararası nitelikte yüksek profilli ticari ve bireysel tazminat davalarında müvekkillerini başarıyla temsil eder.

Erdem & Erdem, yargı alanındaki geniş hukuk uzman ve firma ağı ile yerel mahkemelerinde kapsamlı deneyime sahip, dünyanın dört bir yanından avukatlardan oluşan ekipleri bir araya getirme yeteneğine sahiptir. Ekibimiz, müvekkillerimiz için en uygun sonuçları elde etmek ve tüm dava ve iflas durumlarında riski en aza indirmek için küresel bağlantılarından ve imkanlarından faydalanır.

Erdem & Erdem, 2018 yılından bu yana dünyanın önde gelen uluslararası hukuk rehberi Legal 500 tarafından Uyuşmazlık Çözümü alanında en üst kategoride derecelendirilmektedir.

Avukatlarımız

Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Kurucu ve Kıdemli Ortak
Piraye Erdem Piraye Erdem Kurucu ve Yönetici Ortak
Süleyman Sevinç Süleyman Sevinç Ortak ve Davalı İşler Lideri
Alper Uzun Alper Uzun Ortak ve Arabulucu
Canan Doksat Canan Doksat Yönetici Avukat ve Vergi Lideri
Duygu Öner Duygu Öner Kıdemli Avukat
Sevgi Ünsal Özden Sevgi Ünsal Özden Kıdemli Avukat
Mehveş Erdem Mehveş Erdem Avukat
Ece Özsü Ece Özsü Avukat
Tolga Sevinir Tolga Sevinir Avukat
Ceren Eke Ceren Eke Avukat
İdil Uz İdil Uz Avukat

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.