10. Türkiye Enerji Zirvesi

Bu yıl “geleceği inşa etmek” temasıyla 10’uncusu düzenlenen Türkiye Enerji Zirvesi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayesinde, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) desteği ile 6-8 Ekim tarihlerinde Antalya Regnum Carya Otel’de gerçekleşti. Enerji sektörünün buluşma noktası olan zirvede elektrik, doğal gaz, akaryakıt ve LPG piyasaları, 2 gün boyunca gerçekleşen panel ve konuşmalarda değerlendirildi.

Zirve kapsamında 8 Ekim Salı günü 11:15 - 12:45 saatleri arasında “Elektrik Sektöründe Rekabet, Dönüşüm ve Yeniden Yapılandırma” başlığı ile Erdem & Erdem özel oturumu gerçekleşti. Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Murat Bilgiç’in moderatörlüğünde gerçekleşen oturumda, Erdem & Erdem’in Kurucu ve Kıdemli Ortağı Prof. Dr. H. Ercüment Erdem,  Ortak ve Rekabet & Uyum Lideri Av. Mert Karamustafaoğlu ve Ortaklarımızdan Av. Tuna Çolgar konuşmacı olarak yer aldı.

Oturumda, elektrik sektöründe Rekabet Kurumu soruşturmaları ardından değişen dinamikler, enerji şirketlerinin yeniden yapılandırılması ve pay devri ile sektör dinamiklerine uygun uyuşmazlık çözüm yolları ele alındı.