16. ICC Türkiye Tahkim Günü

16. ICC Türkiye Tahkim Günü, Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Milletlerarası Tahkim Divanı, ICC Türkiye Milli Komitesi ve TOBB işbirliğiyle 17 -18 Mart 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Türkiye’de milletlerarası ticari ve yatırım tahkiminin gelişimine katkıda bulunmak, İstanbul’u tahkim ve alternatif uyuşmazlık çözüm merkezi olarak öne çıkarmak ve Türk tahkim camiasının hem ulusal hem de uluslararası seviyede tanıtımını yapmak amacıyla düzenlenen konferansa avukatlar, hakemler, hâkimler, mühendisler, akademisyenler, şirket hukuk müşavirleri, oda/borsa hukuk müşavirleri, yüksek lisans ve doktora öğrencileri büyük ilgi gösterdi.

Konferansta, Erdem & Erdem'in Kurucu ve Kıdemli Ortağı ve ICC Ticaret Hukuku ve Uygulamaları Komisyonu Başkanı Prof. Dr. H. Ercüment Erdem, “Birleşme ve Devralma İşlemleri ve İlgili Uyuşmazlıklar Tahkim İçin Uygun mudur?” konulu panelde moderatörlük görevini üstlendi. İlgili panelde Prof. Erdem konuşmacılar Stella Leptourgou, Demet Kaşarcıoğlu, Prof. Dr. Tolga Ayoğlu ile birlikte konuya ilişkin değerlendirmelerini paylaştı.

Etkinlik kayıtlarını izlemek için tıklayınız.
1. Gün (17 Mart 2021)