Alper Uzun Yönetici Avukat Olarak Atandı

Alper Uzun’un 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle Yönetici Avukat olarak atandığını sizlere duyurmaktan kıvanç duyarız.

Alper Uzun 2009 yılında Erdem&Erdem Ortak Avukatlık Bürosu’na katıldı. 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Uzun, yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi’nde Mali Hukuk Ana Bilim Dalı’nda yapmaktadır.

Alper Uzun, Erdem&Erdem’in Uyuşmazlık Çözümü Birimi’nde yerli ve yabancı müvekkillerin her türlü hukuki ihtilafında, gündelik sorunlar ve davalı işlerinde temsil ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Özellikle risklerin belirlenmesi, yargılama öncesi ile yargılama süreçlerinin yürütülmesinin yanı sıra, İcra ve İflas Hukuku kapsamında takip işlemlerinin gerçekleştirilmesi, iflas ertelemesi süreçleri ile iflas sonrası tasfiye süreçlerinin, iflas idaresi işlemlerinin gerçekleştirilmesi; Vergi Hukuku kapsamına giren uyuşmazlıkların çözümü, idare ile süreçlerin yürütülmesi, iş ve projelerin vergisel açıdan değerlendirilmesi gibi konular üzerine yoğunlaşmaktadır.

Gayrimenkul ve İmar Hukuku’ndan kaynaklanan hukuki işlemler ile durum değerlendirilmesi, işveren ile işçi ilişkisinden kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümü ve süreçlerin yönetilmesi, özelleştirme, satın alma, birleşme ve devralma vb. projelerde hukuki inceleme ve raporlama yapılması, uyuşmazlıklar ile ilgili risklerin belirlenmesi, yabancı mahkeme ve hakem kararlarının tanınması ve tenfizi işlemlerinin gerçekleştirilmesi süreçlerinde de hizmet vermektedir. Ayrıca Alper Uzun, T.C. Adalet Bakanlığı bünyesindeki Arabulucular Sicili’ne kayıtlı resmi Arabulucu olarak, arabuluculuk hizmeti de sunmaktadır.

Alper Uzun’un Erdem & Erdem’in Uyuşmazlık Çözümü Birimi’ndeki başarılarının süreceğine inanıyor ve bu gelişmeyi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.