Anadolu Cam, Denizli Cam, Paşabahçe, Soda Sanayii ve Trakya Cam, Şişecam Çatısı Altında Birleşti

Şişecam Topluluğu nezdinde Anadolu Cam, Denizli Cam, Paşabahçe, Soda Sanayii ve Trakya Cam’dan oluşan 4’ü halka açık 5 topluluk şirketi devrolma suretiyle Şişecam çatısı altında birleşti ve bu işlem 30 Eylül 2020 tarihinde tamamlandı.  Anılan Birleşme İşlemi Türk Sermaye piyasalarındaki en büyük birleşme olmuştur.

Erdem & Erdem Ortak Avukatlık Bürosu, Şişecam Topluluğu’nu, birleşme işlemine ilişkin sürecin başından sonuna kadar tüm aşamalarında temsil etmekten gurur duymaktadır. Anılan süreç kapsamında, Erdem & Erdem tarafından Sermaye Piyasası Kurulu, Ticaret Bakanlığı ve Enerji Piyasası Kurulu nezdindeki izin/onay işlemlerinin takip edilmesi, tüm birleşme belgelerinin hazırlanması, genel kurul sürecinin yürütülmesi konularında hizmet verilmiştir.

Kurulduğu yıldan bugüne birçok birleşme ve devralmaya konu olan yerli ve yabancı yatırım projelerinin hayata geçirilmesinde hukuki danışman olarak görev alan Erdem & Erdem ekibi, söz konusu işlemin tüm süreçlerini başarıyla yönetmiş ve birleşme işleminin başından sonuna kadar tüm süreçlere dâhil olmuştur.