Bilgilendirme & Kokteyl

Erdem & Erdem Ortak Avukatlık Bürosu tarafından 7 Aralık 2016 tarihinde Intercontinental Otel’de bir sunum ve kokteyl etkinliği gerçekleştirdi. Erdem & Erdem Rekabet ve Uyum Uzmanı ve Rekabet Kurumu eski Başuzmanı Av. Mert Karamustafaoğlu’nunRekabet Hukuku Açısından Enerji Sektöründe Stratejik İşbirlikleri Çerçevesinde Birlikte Ürün Satışı” konulu sunumunun ardından Gaye Spolitis ve Ali Sami Er’in Erdem & Erdem Ortak Avukatlık Bürosu’nda Ortak olmaları şerefine bir kokteyl düzenlendi.


Rekabet Hukuku açısından enerji sektöründe stratejik işbirlikleri çerçevesinde birlikte ürün satışı (bundling veya package sales) kavramının ele alındığı sunumda; telekomünikasyon, doğalgaz veya elektrik pazarlardaki yakınsama (convergence) nedeniyle birlikte ürün satışı konusundaki işbirliklerinin bu pazarlarda faaliyet gösteren şirketler açısından en önemli iş modellerinden biri olarak öne çıktığı vurgulandı. Av. Mert Karamustafaoğlu enerji sektöründeki bu yeni iş modelinde ortaya çıkacak stratejik işbirliklerinin özellikle rekabet hukuku açısından oldukça dikkatli planlanması gerektiğini dile getirdi. Enerji ve telekomünikasyon pazarlarına girişi sağlayan, milyonlarca tüketiciye ulaşmanın en kolay yolu olan birlikte ürün satışı, başta rekabet hukuku olmak üzere ilgili hukuk dalları açısından avantajları ve riskleri ile birlikte değerlendirildi.


Enerji şirketlerinden hukukçuların yoğun katılım gösterdikleri etkinlikte son zamanlarda rekabet hukuku açısından şirketlerin yaşadığı sorunlar ele alındı. Sunumdan sonra gerçekleştirilen kokteylde Gaye Spolitis ve Ali Sami Er’in 1 Temmuz 2016 itibariyle Erdem & Erdem Ortak Avukatlık Bürosu’nda Ortak olmaları kutlandı.

Etkinlik fotoğrafları için tıklayınız.