Çalışma Yemeği: Kurum Avukatları İçin Tahkimde Altın Kurallar

Erdem&Erdem Ortak Avukatlık Bürosu 26 Mayıs 2016 tarihinde Ankara’da JW Marriott Otel’de bir çalışma yemeği gerçekleştirdi. Ankara’nın önde gelen kurum ve şirketlerinden  hukukçular ve üst düzey yöneticilerin katıldığı etkinlikte,  Erdem&Erdem Ortak Avukatlık Bürosu Kurucu Ortağı ve Galatasaray Üniversitesi Ticaret Hukuku E. Öğretim Üyesi Prof. Dr. H. Ercüment Erdem, “Kurum Avukatları İçin Tahkimde Altın Kurallar” başlıklı bir sunum yaptı.

Tahkim alanında hem hakem hem de avukat olarak 25 yılı aşkın deneyimini kurum avukatlarıyla paylaşan Prof. Erdem, sunumunda doğru ve geçerli tahkim şartı yazımında izlenecek yollar, tahkim yeri, uygulanacak hukuk ve tahkim kurallarının seçimi; tahkim masraflarının azaltılması ve dışarıdan destek alınan avukatlarla ilişkilerin yürütülmesinde dikkat edilecek hususlara ilişkin uygulamaya yönelik  pratik bilgiler verdi.

Kurum hukukçularının tahkim alanında karşılaştıkları problemlerin ele alındığı etkinlikte, özellikle uluslararası ticari ve yatırım ihtilaflarında karşılaşılan sorunlar paylaşıldı. Katılımcılar da kendi deneyimlerini  paylaşarak tahkim konusundaki sorularına doğrudan cevap bulma fırsatı elde etti.