Canan Doksat Vergi Danışmanı Olarak Aramıza Katıldı

Canan Doksat’ın, Vergi Danışmanı olarak Erdem & Erdem’e katıldığını sizlere duyurmaktan kıvanç duyarız.

Canan Doksat 2010 yılında Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.  İstanbul Bilgi Üniversitesi’ndeki yüksek lisans eğitimine tez aşamasında devam etmektedir. Çalışma hayatına 2010 yılında EY Türkiye’de başlayan Doksat, Vergi ve Hukuk bölümünde Müdür olarak görev yaptı.

Canan Doksat ulusal ve uluslararası şirketler nezdinde gerçekleştirilen vergi ve gümrük incelemelerine ilişkin danışmanlık ve dava hizmetleri sunar.

Söz konusu hizmetler kapsamında; vergi inceleme süreç ve raporunun değerlendirilmesi, rapora karşı Rapor Değerlendirme Komisyonu’na başvurulması, tarhiyat öncesi/tarhiyat sonrası uzlaşma safhalarında hukuki danışmanlık verilmesi, uzlaşmanın sağlanmaması ve dava yoluna başvurulması halinde tüm yargı sürecinin takibi ile Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru sürecinin yönetilmesi gibi konular yer alır.

Ek olarak, gümrük incelemeleri sonucu düzenlenen ek tahakkuk ve cezalara karşı ilgili gümrük otoriteleri nezdinde uzlaşma sürecinin takibi, itiraz dilekçelerinin hazırlanması ve itiraz sürecinin takip edilmesi ile gümrük uyuşmazlıkları kapsamında tüm yargı sürecinin yönetilmesi de çalışma alanları arasındadır.

Canan Doksat; birleşme, bölünme, nev’i değişikliği, ayni sermaye konulması, varlık devri gibi yeniden yapılandırma projelerinde vergi hukukunu göz önüne alarak alternatif modellerin tespiti ve uygulaması konularında müvekkillerine hukuki destek verir.

Ayrıca, teknik iflas/borca batıklık değerlendirmeleri ve söz konusu durumun bertaraf edilmesi için uygulanabilecek hukuki alternatiflerin tespit edilmesine ek olarak;  şirket genel kurul toplantıları, ana sözleşme tadil işlemleri, sermaye artırımı ve azaltımı işlemlerinde de müvekkillerine hukuki ve vergisel danışmanlık hizmeti sunar.

Canan Doksat’ın Erdem & Erdem ekibine güç katacağına inanıyor ve bu gelişmeyi sizlerle paylaşmaktan sevinç duyuyoruz.