Canan Doksat Yönetici Avukat Olarak Atandı

Canan Doksat

Canan Doksat’ın 1 Temmuz 2021 tarihi itibariyle Yönetici Avukat olarak atandığını sizlere duyurmaktan kıvanç duyarız.

Canan Doksat, Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2010 yılında mezun oldu ve ekonomi hukuku alanındaki yüksek lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tamamladı.

Kariyerine 2010 yılında Ernst and Young’ta başlayan Doksat, Erdem & Erdem ekibine 2018 yılında katıldı. Ulusal ve uluslararası şirketler nezdinde gerçekleştirilen vergi ve gümrük incelemelerine ve şirket yapılandırmalarına ilişkin danışmanlık ve dava hizmetleri sunan Doksat, Erdem & Erdem’in Vergi Birimi’nin liderliğini yürütüyor.

Canan Doksat; birleşme, bölünme, nev’i değişikliği, ayni sermaye konulması, varlık devri gibi yeniden yapılandırma projelerinde vergi hukukunu göz önüne alarak alternatif modellerin tespiti ile ticaret ve vergi mevzuatı açısından uygulaması konularında hukuki danışmanlık sunar.

Ayrıca vergi inceleme süreç ve raporunun değerlendirilmesi, tarhiyat öncesi/tarhiyat sonrası uzlaşma safhalarında hukuki danışmanlık verilmesi, uzlaşmanın sağlanmaması ve dava yoluna başvurulması halinde tüm yargı sürecinin takibi ile Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru sürecinin yönetilmesi konularında çalışır.

Ek olarak, gümrük incelemeleri sonucu düzenlenen ek tahakkuk ve cezalara karşı ilgili gümrük otoriteleri nezdinde uzlaşma sürecinin takibi, itiraz dilekçelerinin hazırlanması ve itiraz sürecinin takip edilmesi ile gümrük uyuşmazlıkları kapsamında tüm yargı sürecinin yönetilmesi de çalışma alanları arasındadır.

Ayrıca, teknik iflas/borca batıklık değerlendirmeleri ve söz konusu durumun bertaraf edilmesi için uygulanabilecek hukuki alternatiflerin tespit edilmesine ek olarak; şirket genel kurul toplantıları, ana sözleşme tadil işlemleri, sermaye artırımı ve azaltımı işlemlerinde de müvekkillerine hukuki ve vergisel danışmanlık hizmeti sunar.

Canan Doksat’ın Erdem & Erdem’in Vergi Birimi’ndeki başarılarının devam edeceğine inanıyor ve bu gelişmeyi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.