Enerji Davaları Sempozyumu III

Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü tarafından düzenlenen Enerji Davaları Sempozyumu’nun bu yıl üçüncüsü 27 Şubat’ta İstanbul’da Grand Cevahir Otel’de gerçekleşti.

Elektrik, doğalgaz ve petrol piyasalarındaki güncel mevzulara dair deneyim ve tebliğlerin sunulduğu sempozyumda, Erdem & Erdem Ortak Avukatlık Bürosu Rekabet ve Uyum Uzmanı ve Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyesi Av. Mert Karamustafaoğlu, “Elektrik Piyasası Uyuşmazlıkları” konulu 1. oturumda konuşmacı olarak yer aldı.

Sunumunda Mert Karamustafaoğlu, elektrik sektörünün serbestleşmesinde Rekabet Kurumu’nun başından beri üstlendiği role ve Kurum’un sektörde yaşanan değişimlere ilişkin yaklaşımına değindi. Özellikle dağıtım sektöründe son dönemde devam eden soruşturmaların neyi işaret ettiği ve gelecekte Rekabet Kurumu’nun nasıl hareket edeceği konusunda yaşanan belirsizlikleri vurgulayan Mert Karamustafaoğlu, şirketler için rekabet hukuku anlamında yürütülebilecek hukuk politikalarının ana unsurlarına da sunumunda yer verdi.