Erdem & Erdem Kazakistan’da Kurulacak Soda Külü Fabrikasında Yıldırım Holding’i Temsil Etti

Erdem & Erdem’in temsil ettiği Yıldırım Şirketler Grubu içerisinde yer alan Qazaq Soda LLP tarafından kurulacak olan Qazaq Soda fabrikasının temeli geçtiğimiz günlerde atıldı. 400 milyon dolarlık yatırımla kurulacak Kazakistan’ın ilk soda külü fabrikası, yıllık 400 bin ton soda külü ve diğer önemli hammaddelerin üretimi ile ülkenin iç ihtiyacını karşılarken, inşaat süreci boyunca 1500, hizmete girdiğinde ise yaklaşık 300 kişiye istihdam sağlayacak.

Erdem & Erdem Ortak Avukatlık Bürosu, Qazaq Soda LLP’i, soda külü fabrikası ihalesi ve inşaat sürecinin tüm aşamalarında temsil etmekten gurur duymaktadır. Erdem & Erdem ihale sürecinden itibaren, mühendislik, tedarik ve inşaat sözleşmesi ve ilgili eklerin hazırlanması, müzakere edilmesi ve imzalanması aşamalarını başarıyla yürütmüştür.

Dünya çapında pek çok sektörde; cam imalatı, deterjan, pil, ilaç, kozmetik, filtreleme gibi sayısız alanda kullanılan soda külü ülke sanayileri için önemli bir yere sahiptir. Dünyanın en verimli ve çevreci soda külü üretim tesisi olması planlanan fabrika, sıfır atık teknolojisiyle kurulacak.