Erdem & Erdem Sangalli'nin Satın Alınmasında Trakya Cam’ı Temsil Etti

Şişecam iştiraki olan Trakya Cam Sanayii A.Ş., İtalya merkezli düzcam üreticisi Sangalli Vetro Porto Nogaro firmasının varlıklarının tamamını 84,7 milyon Euro karşılığında satın aldı. Böylelikle yıllık 220 bin ton üretim kapasitesine sahip olan Sangalli’yi bünyesine katan Şişecam Topluluğu, üretim kapasitesi açısından Avrupa’nın en büyük düzcam üreticisi oldu.

Türk şirketlerinin yurtdışı yatırımlarında hukuk danışmanlığı tecrübesine sahip olan Erdem & Erdem ekibi, Şişecam ve Trakya Cam’a Sangalli’nin hisselerinin devri işlemlerinde danışmanlık hizmeti verdi. Erdem & Erdem ekibinden Özgür Kocabaşoğlu ve Gaye Spolitis, İtalyan hukuk bürosu Lombardi Molinari Segni ile işbirliği içerisinde devir ve proje sözleşme görüşmelerinin yapılmasında yer aldı. 

Sangalli’nin devralınması Şişecam’ın Bulgaristan, Romanya, Almanya, Slovakya, Macaristan, Rusya, Hindistan ve Mısır’da yer alan düzcam alanındaki işletmeleri ile sinerji yaratacak ve ayrıca üretim kapasitesi ve lojistik açısından Şişecam’ın Avrupa’da düzcam pazarındaki rekabet gücüne katkıda bulunacaktır.