Erdem & Erdem’in Temsil Ettiği Akinon 20 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen perakende markalarının, omni-channel operasyonlarına ve dijital dönüşüm süreçlerine, geliştirdiği bulut tabanlı çözümleri ile destek veren Akinon, Actera Group ve Revo Capital’in liderliğini yaptığı yatırım turunda, 20 milyon dolarlık yatırım topladı. Erdem & Erdem, B serisi yatırım sürecinde Akinon’a destek vermekten ve işlemin tüm hukuki süreçlerinde şirketi temsil etmekten gurur duymaktadır.

2007 yılında bir start-up olarak kurulan Akinon’a Erdem & Erdem bu süreçte pay sahipleri sözleşmesi ile pay iştirak ve pay devir sözleşmesinin hazırlanması, müzakere edilmesi, imzalanması ve kapanış sürecinin tamamlanması aşamalarında danışmanlık vermektedir. Ayrıca ekibimiz şirketi, 2020 yılında tamamlanan A serisi risk sermayesi yatırımı sürecinde de temsil etmiştir.

Son yıllarda pek çok Türk start-up’ına kuruluş sürecinde, yatırım alırken, finansman sağlarken veya yatırımcının çıkışı aşamalarında hukuki danışmanlık sunan Erdem & Erdem ekibi, 17 farklı ülkede faaliyet gösteren ve 3 yıl içinde dünyanın en büyük dijital ticaret platformlarından biri olmayı hedefleyen Akinon’u, aldığı 20 milyon dolarlık yatırım sürecinde başarıyla temsil etmiş olup, söz konusu işlemin temelini oluşturan pay sahipleri sözleşmesi ile pay iştirak ve pay devir sözleşmesinin hazırlanması, müzakere edilmesi ve imza süreçlerini başarıyla yönetmiştir.