ICC Kobi Eğitimleri: Start-up’lar için Temel Hukuk Bilgileri – ICC Model Sözleşmeleri ile İşletmenizi Geleceğe Hazırlayın

Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) tarafından Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ) ve yeni kurulan şirketlere yönelik düzenlenen çevrimiçi panel serisi SME LABS kapsamında organize edilen “Start-up’lar için Hukuki Temeller: ICC Model Sözleşmeleri ile İşletmenizi Geleceğe Hazırlayın” başlıklı çevrimiçi panel serisinin ilki 25 Mayıs 2021 Salı günü gerçekleştirildi.

Panel, Prof. Dr. H. Ercüment Erdem’in liderliğindeki ICC Ticaret Hukuku ve Uygulama Komisyonu’na bağlı, aralarında Erdem & Erdem’in kıdemli avukatlarından Ecem Süsoy Uygun’un da bulunduğu uzman avukatlardan oluşan özel bir çalışma grubu tarafından hazırlanmış "Start-up’lar için ICC Model Sözleşmeleri”ni konu alıyor.

Erdem & Erdem Kurucu ve Kıdemli Ortağı ve ICC Ticaret Hukuku ve Uygulamaları Komisyonu Başkanı Prof Dr. H. Ercüment Erdem’in moderatörlüğünü yürüttüğü panelde ICC Model Sözleşmeleri’nden 3’ü ele alındı. Panelde, ICC Model Gizlilik Sözleşmesi, ICC Model Ön Protokolü ve ICC Model Ortaklar Sözleşmesi’nin işletmelere nasıl uyarlanabileceği ve nasıl uygulanabileceği konuşuldu.

Panelin 2 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilecek ikinci oturumuna buradan kayıt olabilirsiniz.