ICC Kobi Eğitimleri: Start-up’lar için Temel Hukuk Bilgileri – Şirketinizi Organize Etmek

ICC SME Lab Series Erdem&ErdemMilletlerarası Ticaret Odası (ICC) tarafından Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ) ve yeni kurulan şirketlere yönelik düzenlenen çevrimiçi panel serisi SME LABS kapsamında organize edilen “Start-up’lar için Hukuki Temeller başlıklı çevrimiçi panel serisinin ikincisi “Şirketinizi Organize Etmek” 2 Haziran 2021 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Panel, Prof. Dr. H. Ercüment Erdem’in liderliğindeki ICC Ticaret Hukuku ve Uygulama Komisyonu’na bağlı, aralarında Erdem & Erdem’in kıdemli avukatlarından Ecem Süsoy Uygun’un da bulunduğu uzman avukatlardan oluşan özel bir çalışma grubu tarafından hazırlanmış "Start-up’lar için ICC Model Sözleşmeleri”ni konu alıyor.

Erdem & Erdem Kurucu ve Kıdemli Ortağı ve ICC Ticaret Hukuku ve Uygulamaları Komisyonu Başkanı Prof Dr. H. Ercüment Erdem’in moderatörlüğünü yürüttüğü panelde Erdem & Erdem Kıdemli Avukatı Ecem Süsoy Uygun ile birlikte Sergi Gimenez Binder, Souleymane Gning ve Cecilia Xu Lindsey konuk olarak yer aldı.

“ICC Kobi eğitimleri” panel serisinin bu oturumunda ICC Model Sözleşmeleri’nden 4’ü ele alındı. Panelde, ICC Model İş Sözleşmesi, ICC Model Yönetici Hizmetleri Sözleşmesi ve Fikri ve Sınai Mülkiyet Haklarının Devri ve Lisanslanmasında Start-up’ların Dikkate Alması Gereken Konular Listesi ile birlikte Demirbaş Hükümler’in işletmelere nasıl uyarlanabileceği ve işletmelerin bu sözleşmeler ile nasıl korunabileceği konuşuldu.

Panelin 29 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilecek üçüncü oturumuna buradan kayıt olabilirsiniz.