IDI Annual Conference 2021

Her yıl The International Distribution Institute (IDI) tarafından organize edilen ve dünyanın çeşitli ülkelerinden avukatlar, hukuk müşavirleri ve iş insanlarını buluşturan IDI Annual Conference etkinliğinin 2021 yılı buluşması koronavirüs pandemisinden dolayı 10-20-27 Mayıs ve 10-17 Haziran 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleşiyor.

10 Mayıs tarihinde düzenlenen etkinliğin ilk günü "Uygulanabilir hukuk, Yargı Yetkisi ve Tahkim" başlığı altında yapıldı. Kurucumuz ve Kıdemli Ortağımız Prof. Dr. H. Ercüment Erdem bu oturumda, uluslararası ticari anlaşmaların temelini oluşturan hukuk sistemi ve yargı yetkisinin tüm taraflar için uygun ve uygulanabilir olarak seçilmesi gerektiğinin önemini tüm açılardan, iyi ve kötü örneklerle ele aldı. Bu oturumda Buffa, Bortolotti & Mathis hukuk bürosundan Fabio Bortolotti, Appleby & Corcoran ortaklarından Kristin Corcoran da konuşmacı olarak yer aldı.

20 Mayıs'ta gerçekleştirilen etkinliğin ikinci gününde IDA hakemleri tarafından IDArb kurallarının uygulandığı bir tahkim provası uygulandı. Prof. Dr. H. Ercüment Erdem bu etkinliklte danışman rolünü üstlendi.