IFC Rönesans Holding ile Hissedarlık Sözleşmesi İmzaladı

Dünya Bankası Grubu üyesi Uluslararası Finans Kurumu (IFC), 215 milyon dolar yatırımla Türkiye’nin en büyük müteahhitlik şirketleri arasında yer alan Rönesans Holding’e ortak oldu. Erdem&Erdem’in Rönesans Holding’e hukuk danışmanlığı yaptığı proje ile hem Türkiye’ye yabancı yatırım girişine hem de Rönesans Holding’in rekabet gücünün artması ve küresel bazda büyümesine katkıda bulunulmuş oldu.

Bünyesine IFC’yi de katan Rönesans Holding, bu birliktelik ile faaliyet gösterdiği, dünyanın farklı coğrafyalarında kalkınma ve istihdam desteği elde etmiş oldu. Ayrıca IFC’nin ileride gerçekleşebilecek olası bir halka arz için hazırlık sürecine de katkıda bulunması bekleniyor.

Erdem&Erdem, sektörlerinde önde gelen iki dev kuruluşun işbirliğinin hayata geçirilmesinde hukuki danışman olarak görev almaktan gurur duyuyor. Türkiye’de son yıllarda birçok yabancı kredi kuruluşu destekli projelerin gerçekleşmesinde yer alan Erdem&Erdem ekibi, bu süreçte IFC’nin Rönesans Holding A.Ş.’ye hissedar olması ve söz konusu işbirliğinin hukuki temelini oluşturan sözleşme ve hukuki metinlerin taraflar arasında müzakere edilmesi süreçlerini yönetti.