Kahvaltı Sohbetleri: Şirket Avukatları İçin Tahkimde Altın Kurallar

Erdem&Erdem Ortak Avukatlık Bürosu tarafından 22 Ekim 2015 tarihinde Shangri La Bosphorus Otel’de şirket avukatları için bir “Kahvaltı Sohbeti” düzenlenmiştir.

Kahvaltı Sohbeti esnasında Erdem&Erdem Ortak Avukatlık Bürosu Kurucu Ortaklarından ve Galatasaray Üniversitesi Ticaret Hukuku E. Öğretim Üyesi Prof. Dr. H. Ercüment Erdem, “Şirket Avukatları İçin Tahkimde Altın Kurallar” başlıklı bir sunum yapmıştır.

Tahkim alanında hem hakem hem de avukat olarak 25 yılı aşkın deneyimini şirket avukatlarıyla paylaşan Prof. Erdem, sunumunda doğru ve geçerli tahkim şartı yazımında izlenecek yollar, tahkim yeri, uygulanacak hukuk ve tahkim kurallarının seçimi; tahkim masrafların azaltılması ve dışarıdan destek alınan avukatlarla ilişkilerin yürütülmesinde dikkat edilecek hususlara ilişkin uygulamaya yönelik pratik bilgiler vermiştir. Şirket hukukçularının tahkim alanında karşılaştıkları sorunlar ele alınmıştır.

Uluslararası ticari ve yatırım ihtilaflarında karşılaşılan sorunların paylaşılması ve katılımcıların paylaştıkları deneyimlerin tartışıldığı sohbet sırasında şirket hukukçuları tahkim konusunda sorularına doğrudan cevap bulma fırsatı elde etmiştir