Nezihe Boran Demir Yönetici Avukat Olarak Atandı

Nezihe Boran Demir’in 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle Yönetici Avukat olarak atandığını sizlere duyurmaktan kıvanç duyarız.

Nezihe Boran Demir, 2006 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu ve 2014 yılında Virginia Üniversitesi’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

Sektörün önde gelen hukuk bürolarında deneyimleri bulunan Boran Demir, ayrıca Pricewaterhouse Coopers’ta Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra Washington’da Federal Telekomünikasyon Kurumu’nda çalıştı ve 2016 yılında Erdem & Erdem’e katıldı.

Boran Demir, proje finansmanı başta olmak üzere, kamu özel ortaklıkları (KÖİ), bankacılık hukuku, sermaye piyasası hukuku, telekomünikasyon hukuku, enerji hukuku ve maden hukuku alanlarında on beş yıla yakın tecrübeye sahiptir. Proje finansmanı alanında İslami finansman, satın alma finansmanı, yapılandırılmış finansman, karmaşık uluslararası finansman işlemleri ile sağlık sektöründe kamu altyapı hizmetlerinin finansmanı alanlarında müvekkillerimize destek sağlar.

Özellikle çok uluslu ve sektöründe lider banka ve finans kuruluşlarını temsil eden Boran Demir, gerek sponsorları gerekse de (çok uluslu finansal kuruluşlar ve ihracat kredisi kuruluşları da dâhil) kredi verenleri temsil eder ve yürütülen proje süreçlerinde hükümet ve özel kişilerden oluşan karşı taraflarla müzakereleri yürütür.

Bunlara ek olarak ulusal ve uluslararası birleşme ve devralmalar ile ticaret hukuku, Boran Demir’in odaklandığı diğer konular arasındadır. Türkiye’de sektöründe önde gelen çok uluslu şirketlerin kurumsal hizmetlerine ilişkin birçok projede yer alan Boran Demir; Avrupa, Birleşik Devletler, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar gibi geniş bir coğrafi alanda müvekkillerine birleşme ve devralma işlemlerinde hukuki danışmanlık verir.

Nezihe Boran Demir’in Erdem & Erdem’in Kurumsal İşler Birimi’ndeki başarılarının süreceğine inanıyor ve bu gelişmeyi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.