Şişecam, Eskişehir Oluklu Mukavva Sanayi A.Ş. Hisselerinin Tamamını Devretti

Şişecam Grubu iştiraki Camiş Ambalaj Sanayi A.Ş.'nin oluklu mukavva üretimine ilişkin iş kolu olarak kısmi bölünme yoluyla kurulan ve 99,9% payı Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.’ye (“Şişecam”) ve 0,10% payı Paşabahçe Cam Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye ait olan Eskişehir Oluklu Mukavva Sanayi A.Ş. hisselerinin tamamının, Dunapack Packaging ismi altında paketleme ve geri dönüşüm alanlarında faaliyet gösteren Avusturya merkezli Prinzhorn Holding'e bağlı Mosburger GmbH'ye devri 28.02.2017 tarihi itibariyle tamamlandı.

Şirket yetkilileri 50,4 milyon dolar karşılığı 180,8 milyon lira tutarlı devir işleminin tamamlanmasıyla, yaklaşık 66 milyon liralık konsolide kâr oluştuğunu açıkladı.

Türkiye’de son yıllarda gerçekleşen birçok birleşme ve devralmaya konu olan yerli ve yabancı yatırım projelerinin hayata geçirilmesinde hukuki danışman olarak görev alan Erdem & Erdem ekibi, bu süreçte Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. ve Paşabahçe Cam Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi temsil etmiş olup, söz konusu hisse devrinin temelini oluşturan hisse devir sözleşmesi ve kapanış işlemlerinin takibi süreçlerini başarıyla yönetmiştir.

Erdem & Erdem, sektöründe öncü Şişecam Topluluğu’nu ilgili hisse devir işleminin hayata geçirilmesinde temsil etmekten gurur duymaktadır.