Soda Sanayii, Cheminvest Deri Kimyasalları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin % 100’ünü Devraldı

Soda Sanayii A.Ş., Cheminvest Deri Kimyasalları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin % 100’lük sermayesini oluşturan paylarını, İtalya’da kurulu Cheminvest S.P.A ve diğer ortaklardan devraldı. Böylelikle Soda Sanayii’nin %45’ine, Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.'nin %5'ine sahip olduğu Oxyvit Kimya Sanayii ve Ticaret A.Ş.'nin kalan %50 payına sahip olan Cheminvest Deri Kimyasalları Sanayii ve Ticaret A.Ş.'nin satın alınması ile kimyasal madde üretimi pazarında önemli yere sahip Oxyvit Kimya Sanayii ve Ticaret A.Ş.'nin kontrolünün tamamı Şişecam Grubu’na geçti.

Bu süreçte Erdem & Erdem Ortak Avukatlık Bürosu Soda Sanayii A.Ş.’ye, müzakerelerin sürdürülmesi, sözleşmelerin hazırlanması ve kapanış işlemlerine ilişkin danışmanlık hizmeti verdi. Erdem & Erdem, Soda Sanayii A.Ş.’yi ilgili pay alım işleminde temsil etmekten gurur duymaktadır.

Kurulduğu yıldan bugüne birçok birleşme ve devralmaya konu olan yerli ve yabancı yatırım projelerinin hayata geçirilmesinde hukuki danışman olarak görev alan Erdem & Erdem ekibi, söz konusu işlemin temelini oluşturan pay devir sözleşmesinin hazırlanması, müzakere edilmesi ve kapanış süreçlerini başarıyla yönetmiş ve ilgili payların devralınmasına ilişkin tüm süreçlere dâhil olmuştur.