SOLAREX İstanbul Konferansı

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen SOLAREX Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı bünyesinde düzenlenen Uluslararası SOLAREX 2017 Konferansı 5 Nisan Çarşamba günü Wow İstanbul Hotels & Convention Center’da gerçekleşti. SMA Sponsorluğunda düzenlenen konferans, dünya genelinde üst düzey konuşmacıları bir araya getirdi.

Konferansta Erdem & Erdem Ortak Avukatlık Bürosu Rekabet ve Uyum Uzmanı ve Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyesi Av. Mert Karamustafaoğlu, “Lisanssız Elektrik Üretiminde Rekabet Sorunları” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Sunumunda Mert Karamustafaoğlu, lisanssız elektrik üretimi konusundaki Türkiye’deki değişimi rekabet hukuku açısından değerlendirdi. Bu kapsamda lisanssız elektrik üretim pazarı anlamında dağıtım şirketlerinin zorunlu unsuru elinde bulunduran teşebbüsler olarak sahip oldukları hakim duruma dikkat çekildi. Özellikle dağıtım şirketlerinin hakim durumda olmaları nedeniyle rekabet hukuku açısından dikkat etmeleri gereken unsurlar, Rekabet Kurumu kararları ışığında ortaya konuldu.