World Finance tarafından Prof.Dr. H. Ercüment Erdem ile Kamu-Özel Sektör İşbirlikleri (KÖİ) Üzerine Söyleşi


World Finance, Erdem & Erdem Ortak Avukatlık Bürosu Kurucu Ortağı Prof. Dr. H. Ercüment Erdem ile Türkiye’nin 2023 yılına kadar planlamış, toplam 100 milyar Dolar üzerinde değere sahip KÖİ projelerindeki potansiyeli üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi.

Röportaj, Erdem & Erdem’in Türkiye’de Dalaman Havalimanı Terminali, Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü ve Kazakistan’da Voskhod Krom’un finansmanı gibi çok katmanlı ve EBRD gibi uluslararası finansman kuruluşlarının dahil olduğu başarılı mega altyapı projelerinde lider hukuki danışman sıfatıyla ortaya koyduğu yaklaşımları ve önemli katkılarına işaret etmektedir.

Söyleşide ayrıca KÖİ’lere ilişkin Türkiye’deki ana mevzuata değinilerek, Erdem & Erdem’in hukuki danışman olarak KÖİ projelerinin finansmanında ortaya koyduğu know-how ve uzmanlığı ele alınmaktadır.

Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Türkiye’de benzer KÖİ projelerine yatırım yapmayı planlayan yatırımcı, banka ve sponsorlar için sürdürülebilir bir proje yapısının kurulması sürecinde daha önce edinilen tecrübeler ışığında dikkate alınması gereken başlıca hususların da altını çizmektedir.

1997 yılında kurulan World Finance, lider konumda olan bir finans dergisi olup, uzman ticari bilgi, pazar istihbaratı ve yüksek düzeyde haber içeriği sağlamaktadır. World Finance hukuk pazarındaki önemli büro ve liderlerin seçilmesi ve tanıtılması amacıyla dünya çapında hukuk bürolarının yeterliliklerini incelemektedir.