6. Tahkimde Güncel Sorunlar Webinarı

03.06.2022

Türk Tahkim Akademisi ve İstanbul Ticaret Odası Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi (İTOTAM) işbirliği ile “Tahkimde Güncel Sorunlar” webinar serisinin altıncısı 3 Haziran 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Toplamda 3 saat süren ve iki oturumdan oluşan etkinliğin açılış konuşmasını T.C. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Hukuk ve Mevzuat Genel Müdürlüğü - Uluslararası Tahkim ve Alternatif Çözümler Daire Başkanı ve Türk Tahkim Akademisi Koordinasyon Kurulu Üyesi Doç. Dr. Eda Manav Özdemir ile İTOTAM Tahkim Divanı Başkanı ve Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Pekcanıtez yaptı.

Erdem & Erdem Kurucu ve Kıdemli Ortağı Prof. Dr. H. Ercüment Erdem’in moderatörlüğünde yürütülen ilk oturumda “Tahkim Sözleşmesi” konusu ele alındı. Bu oturumda Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Freiburg Üniversitesi’nden Prof. Dr. Erdem Büyüksağış, İstanbul Tahkim Merkezi Başkanı ve Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ziya Akıncı ve İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 14. Hukuk Dairesi Başkanı Nevzat Boztaş konuşmacı olarak yer aldı.

Yargıtay 11. Hukuk Dairesi Üyesi Dr. Adem Aslan’ın yönettiği, “İptal Davaları” konulu ikinci oturumda; Doğan Ağırman, Tülin Kurtoğlu, Prof. Dr. Ali Yeşilırmak ve Prof. Dr. Hakan Pekcanıtez iptal davaları çerçevesinde çeşitli konularda sunumlarını gerçekleştirdiler.

Diğer İçerikler

Videolar
6. Tahkimde Güncel Sorunlar Webinarı

Türk Tahkim Akademisi ve İstanbul Ticaret Odası Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi (İTOTAM) işbirliği ile “Tahkimde Güncel Sorunlar” webinar serisinin altıncısı 3 Haziran 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi...

Tahkim 23.03.2021
Videolar
Tahkimde Kariyer Söyleşileri: Prof. Dr. H. Ercüment Erdem

Kurucu ve Kıdemli Ortağımız Prof. Dr. H. Ercüment Erdem, 7 Ocak 2022 tarihinde, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve ADR İstanbul iş birliği ile faaliyet gösteren The Solution'ın Tahkimde Kariyer Söyleşileri video serisine konuk oldu.

Tahkim 23.03.2021

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.