2017 IDI Konferansı

Uluslararası Dağıtım Enstitüsü (International Distribution Institute (IDI)) Yıllık Konferansı 9-10 Haziran 2017'de Paris'te gerçekleşti. Uluslararası dağıtım, acentelik ve bayilik ve franchise sözleşmelerinin müzakeresi, taslağının hazırlanması ve yönetilmesinde yer alan, dünyanın dört bir yanından gelen hukukçuların katıldığı konferans, dağıtımın değişen çevreye uyarlanmasına, yeni e-ticaret stratejilerinin geliştirilmesine ve tüketicilerle doğrudan ilişki kurulmasına odaklandı.

Erdem & Erdem ortaklarından Tuna Colgar, konferansa ve konferans çalıştaylarına katıldı. IDI'ın 2016 Yıllık Konferansı'ndan hareketle bu yıl katılımcılar, akademisyenler, avukatlar ve kurum danışmanları önemli bir müzakere fırsatı yakalayarak en iyi sözleşme stratejileri ve çözümleri (çok kanallı yaklaşımların deneyimleri; on-line platformlar; lojistik konular; başka alternatifler vb.) hakkında derinlemesine bir araştırma yaptılar.

Ayrıca çalıştaylarda acentelik, distribütörlük ve franchise sözleşmelerinde sözleşme özgürlüğüne ilişkin kısıtlamaların artması, Çin'de dağıtımın yanı sıra franchise sözleşmelerinde teknik bilginin yeniden markalanması ve değiştirilmesi üzerine müzakereler gerçekleşti.