Camiş Ambalaj, Oluklu Mukavva İş Kolunu Devrediyor

Şişecam Topluluğu bünyesindeki kağıt-karton ambalaj üreticisi Camiş Ambalaj Sanayi A.Ş.'nin oluklu mukavva üretimine ilişkin iş kolunun devir ve satışı için Avusturyalı Dunapack Packaging ile anlaşma imzalandı.

Gıda, içecek, cam ev eşyası, yaş meyve ve sebze gibi birçok sektörün kaliteli ambalaj ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan Camiş Ambalaj Sanayi A.Ş.'nin, Eskişehir'deki fabrikasında ileri teknoloji kullanarak gerçekleştirdiği oluklu mukavva üretimi neticesinde yılda 160 milyon metrekare karton ambalaj satışı gerçekleştirilmektedir. Camiş Ambalaj Sanayi A.Ş.’nin diğer faaliyeti olan ofset ambalaj üretimi devam edecektir.

Dunapack Packaging, atık kağıt geri dönüşümü, kağıt ve karton ambalaj üretiminde Avrupa'nın önde gelen kuruluşları arasında yer alan Avusturya merkezli Prinzhorn Group bünyesinde faaliyet gösteriyor. İmzalanan satış anlaşmasının hayata geçmesiyle birlikte Dunapack Packaging'in dünyadaki üretim tesisi sayısı 18'e, yıllık oluklu ambalaj satış hacmi ise 1,8 milyar metrekareye ulaşacak. Söz konusu anlaşmaya göre, Camiş Ambalaj Sanayi'nin oluklu ambalaj iş kolu "Dunapack Packaging" ismi altında faaliyet gösteren Prinzhorn Holding'e bağlı Mosburger GmbH tarafından satın alınacak.

Erdem&Erdem, sektöründe öncü Şişecam Topluluğu’nu ilgili hisse devir işleminin hayata geçirilmesinde temsil etmekten gurur duymaktadır.

Türkiye’de son yıllarda gerçekleşen birçok birleşme ve devralmaya konu olan yerli ve yabancı yatırım projelerinin hayata geçirilmesinde hukuki danışman olarak görev alan Erdem&Erdem ekibi, bu süreçte Camiş Ambalaj Sanayi A.Ş.’nin hissedarları olan Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. ve Paşabahçe Cam Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ni temsil etmiş olup, söz konusu hisse devrinin temelini oluşturan hisse devir sözleşmesi ve taraflar arasındaki işbirliği anlaşmalarının hazırlanması ve müzakere edilmesi süreçlerini başarıyla yönetmiştir.