Erdem & Erdem “Altyapı Alanında En İyi Hukuk Danışmanı” Ödülünü Aldı

İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere dünya çapında hukuk bürolarının yeterliliklerini inceleyen ve kapsamlı sektörel araştırmalarına, finans ve hukuk alanında çalışan binlerce profesyonel yöneticiyle yapılan görüşmeleri de ekleyerek alanında uzman hukukçuları seçen World Finance’in, 2016 yılında “Altyapı Alanında En iyi Hukuk Danışmanı” ödülünü Erdem & Erdem Ortak Avukatlık Bürosu aldı.

Ödüle ilişkin olarak Erdem & Erdem Ortak Avukatlık Bürosu Kurucu ve Kıdemli Ortağı Prof. Dr. H. Ercüment Erdem ile gerçekleştirilen söyleşide; Türkiye’nin 2023 yılına kadar planlanmış, toplam 100 milyar Dolar üzerinde değere sahip Kamu Özel Sektör İşbirliği projelerindeki potansiyeline vurgu yapıldı. Her yıl beş kıtadan siyaset ve ekonomi liderlerinin katılım sağladığı Davos Dünya Ekonomi Forumu resmi yayını Davos Özel Sayısı’nda yayınlanan makalesinde Prof. Dr. H. Ercüment Erdem, Türkiye’de Dalaman Havalimanı Terminali, Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü ve Kazakistan’da Voskhod Krom’un finansmanı gibi çok katmanlı ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) gibi uluslararası finansman kuruluşlarının dahil olduğu başarılı büyük altyapı ve finansman projelerin gerçekleştirildiğini ifade ederek, Türkiye’nin ulusal ve uluslararası ortaklı altyapı yatırımları için büyük fırsatlara sahip olduğunu vurguladı.

Erdem & Erdem, kurulduğu günden bu yana Yap-İşlet-Devret modeliyle gerçekleştirilen özel sektör enerji ve altyapı projelerinde (havaalanı ve liman operasyonları, elektrik üretimi) ön saflarda yer alarak Türkiye’de bulunan özel altyapı yatırım projelerinin ilk aşamalarından başlayarak yatırım ve proje finansmanı dahil olmak üzere birçok aşamasında danışmanlık veriyor ve katkıda bulunuyor. Sponsor, yüklenici, kredi veren, sermaye yatırımcısı ve uluslararası kuruluş sıfatıyla Yap-İşlet-Devret ve Yap-İşlet modeli yatırımların inşası ve finansmanında yerli ve yabancı müvekkillerini başarıyla temsil ediyor.

Ödül Teslimi