ICC’nin 100. Yıl Kutlaması

Bu yıl, Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) 100. yılını kutluyor. Yüzüncü Yıl Zirvesi, “Küresel Ticaretin Gelecek Yüzyılı” temasıyla bu hafta Paris'te gerçekleşti. Zirveye Erdem & Erdem Kurucu ve Kıdemli Ortağı ve ICC Ticaret Hukuku ve Uygulamaları Komisyonu Başkanı Prof. Dr. H. Ercüment Erdem ve Erdem & Erdem Kurucu ve Yönetici Ortağı Piraye Erdem katıldı.

Seçkin şirket liderlerinin yanı sıra önde gelen siyasi ve sivil figürlerin de katıldığı Zirve’de, dünya ticaret reformu, iklim değişikliği, artan eşitsizlik, dijital katılım ve uzun vadeli piyasa teşvikleri gibi özel sektörün karşılaşmakta olduğu önemli küresel sorunların ele alındığı ve bu zorlukların çözümüne öncülük edecek oturumlar için bir platform oluşturuldu.

Ayrıca, zirveden bir gün önce 27 Mayıs'ta, Fransa Havacılık Kulübü’nde 1.  ICC Bilgi Çözümleri Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı, ICC ağını bir araya getirerek, işletmelerin değişimi yönlendiren araçlarla donatılması konusundaki istekliliklerini ölçmek ve kapsayıcı büyüme ve refah için uluslararası ticaret ve yatırımı teşvik etmek için olanak sağladı.

Toplantıda Prof. Erdem, “Startup Şirketler için ICC Model Sözleşmeleri” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Sunumunda Prof. Erdem, startup şirketlerin önemini vurguladı. Önerilen ICC Model Sözleşmeleri ve Startuplar için Rehber’in yanı sıra startup şirketlerin yasal ihtiyaçlarına dikkat çekti.