İstanbul PPP Haftası '18

İstanbul PPP Mükemmellik Merkezi (İstanbul PPPCoE) tarafından organize edilen İstanbul PPP Haftası'18, 5-9 Kasım 2018 tarihleri arasında İTO Cemile Sultan Korusu'nda gerçekleştirildi. Haftası’nın ana teması, PPP'lerin uygulanması olarak belirlendi.

PPP Haftası; Türkiye Ticaret Odası, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ile İstanbul Ticaret Odası, Uluslararası Altyapı Merkezi (GI Hub), Uluslararası Finans Kurumu (IFC), Dünya Bankası Grubu, İslam Kalkınma Bankası (IsDB), Borsa İstanbul ve üniversitelerin katkılarıyla desteklendi.

İstanbul PPPCoE, Türk kamu ve özel sektörünün PPP alanında edindiği tecrübeyi gözler önüne serdi. Bu kez daha interaktif bir şekilde gerçekleşen PPP Haftası, gerçek vaka deneyimlerine odaklandı. Kamu ve özel sektörden katılımcılar kurumlarını tanıtma, deneyim ve bilgi birikimlerini aktarma şansı yakaladı.

Ayrıca Hafta boyunca, 30'dan fazla ülkeden kamu görevlilerinin katılımıyla PPP konusunda önde gelen uzmanlar tarafından çalıştaylar, grup tartışmaları ve vaka çalışmaları yoluyla PPP alanındaki çeşitli konularda 5 günlük bir eğitim programı sunuldu.

Erdem & Erdem’de Ortak olarak görev yapan Gaye Spolitis, PPP Haftası'na katılan uzmanlardan biri olarak Türk PPP'lerinin yasal yönleri hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Gaye Spolitis ayrıca katılımcı ülke delegasyonları tarafından hazırlanan PPP roadshow oturumlarını da yönetti.