Mert Karamustafaoğlu Ortak ve Rekabet ve Uyum Lideri Olarak Atandı

Mert Karamustafaoğlu’nun 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle Ortak ve Rekabet ve Uyum Lideri olarak atandığını sizlere duyurmaktan kıvanç duyarız.

Mert Karamustafaoğlu 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 2010 yılında Berlin Üniversitesi’nde Hukuk alanındaki yüksek lisans eğitimini tamamladı. Çalışma hayatına 2001 yılında Rekabet Kurumu’nda başlayan Karamustafaoğlu, 2005 yılına kadar Rekabet Uzman Yardımcısı olarak, 2005 - 2011 yılları arasında Rekabet Uzmanı ve 2011’den 2016’ya kadar Rekabet Baş Uzmanı olarak görev aldı. Başta elektrik pazarı olmak üzere enerji sektörünün her alanında yoğun bir şekilde çalışmış olan Mert Karamustafaoğlu, seramik ve çimento sektöründeki soruşturmalarda, ilaç ve sinema sektörlerine ilişkin birleşme ve devralma işlemlerinde, Eti Holding, TÜPRAŞ ve doğalgaz dağıtımına ilişkin özelleştirmelerde aktif olarak görev aldı. Ayrıca Rekabet Kurumu nezdinde yürütülen mevzuat çalışmalarında ve eğitim faaliyetlerinde çalıştı.

15 yıllık Kurum deneyimi ardından 2016 yılında Rekabet ve Uyum Uzmanı olarak Erdem & Erdem’e katılan Mert Karamustafaoğlu, özellikle rekabet hukuku kapsamında rekabet uyum programları, birleşme ve devralmalar, ortak girişimler, özelleştirme işlemleri, soruşturmalar ve enerji sektöründeki rekabet hukuku uygulamaları alanlarında çalışmaktadır.

Mert Karamustafaoğlu rekabet hukukuna ilişkin akademik toplantılar kapsamında çeşitli tebliğler sunmuş olup, halen Berlin Üniversitesi’nde doktora çalışmalarına devam ediyor.

Mert Karamustafaoğlu’nun Erdem & Erdem’deki başarılarının süreceğine inanıyor ve bu gelişmeyi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.