ICC Kobi Eğitimleri: Start-up’lar için Temel Hukuk Bilgileri - Faaliyete Başlamak

% 0

Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) tarafından Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ) ve yeni kurulan şirketlere yönelik düzenlenen çevrimiçi panel serisi SME LABS kapsamında organize edilen “Start-up’lar için Temel Hukuk Bilgileri: Faaliyete Başlamak” başlıklı 3. ve son panel 29 Haziran 2021 Salı günü gerçekleştirildi.

Panel serisi, Prof. Dr. H. Ercüment Erdem’in liderliğindeki ICC Ticaret Hukuku ve Uygulama Komisyonu’na bağlı, aralarında Erdem & Erdem’in kıdemli avukatlarından Ecem Süsoy Uygun’un da bulunduğu, uzman avukatlardan oluşan özel bir çalışma grubu tarafından hazırlanan "Start-up’lar için ICC Model Sözleşmeleri”ni konu alıyor.

Erdem & Erdem Kurucu ve Kıdemli Ortağı ve ICC Ticaret Hukuku ve Uygulamaları Komisyonu Başkanı Prof Dr. H. Ercüment Erdem’in moderatörlüğünü yürüttüğü panelde BBM Buffa Bortolotti & Mathis partnerleri Fabio Bortolotti ve Silvia Bortolotti ile B2BeeMatch kurucusu Karima-Catherine Goundiam konuk olarak yer aldı.

“ICC Kobi eğitimleri” panel serisinin bu oturumunda ICC Model Sözleşmeleri’nden beş tanesi ele alındı. Panelde, ICC Model Uluslararası Satış Sözleşmesi, ICC Model Distribitörlük Sözleşmesi, ICC Model Acentelik Sözleşmesi, ICC Model Franchise Sözleşmesi ile birlikte ve ICC Model Danışmanlık Sözleşmesi’nin işletmelere nasıl uyarlanabileceği ve bu sözleşmelerin işletmelerin uluslararası anlaşmalarda sunduğu esnek çözümler değerlendirildi.

Bu makalenin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeksizin veya Erdem & Erdem’in yazılı izni alınmaksızın bu makale kullanılamaz, çoğaltılamaz, kopyalanamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz veya başka bir suretle yayılamaz. Kaynak gösterilmeksizin veya Erdem & Erdem’in yazılı izni alınmaksızın oluşturulan içerikler takip edilmekte olup, hak ihlalinin tespiti halinde yasal yollara başvurulacaktır.

Diğer İçerikler

Bizden Haberler
INCOTERMS® 2020 ve Ödeme Yöntemlerinin Teslim Şekilleri ile İlişkisi

Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) tarafından uluslararası ticarette kullanılan, evrensel olarak standart hale getirilmiş ve malların satışı için küresel çapta kabul gören kuralları belirleyen INCOTERMS® 2020 ve ödeme yöntemlerinin teslim şekilleri ile...

Ticaret Hukuku 27.04.2022
Bizden Haberler
Şişecam ve EBRD’nin Cam Geri Dönüşümünde Yeni İşbirliği

Şişecam ile EBRD arasında imzalanan ve cam geri dönüşümüne önemli katkı sağlaması planlanan iş birliğinın kapsamı, 28 Haziran 2016 Salı günü İstanbul’da düzenlenen imza töreni ve basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu...

Ticaret Hukuku 5.07.2016

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.