İleti Yönetim Sistemi’ne İlişkin Süreler Yaklaşıyor

6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamındaki hizmet sağlayıcıların (“Hizmet Sağlayıcı”), İleti Yönetim Sistemi’ne kayıt olmaları ve ticari ileti alıcılarının (“Alıcı”) daha önce alınan onaylarını sisteme yüklemeleri için son tarih 31.08.2020’dir.

% 0

Buna göre; arama, mesaj, e-posta vb. araçları kullanmak suretiyle, ticari faaliyetleri doğrultusunda mal ve hizmetlerini tanıtmak, pazarlamak ya da işletmesinin tanınırlığını arttırmak amacıyla elektronik ileti gönderen gerçek ve tüzel kişi Hizmet Sağlayıcıları, İleti Yönetim Sistemi’nin kapsamındadır.

Alıcılar ise, kendileri hakkında yüklenmiş olan onayları 01.09.2020 tarihinden itibaren Kasım ayı sonuna kadar kontrol edebileceklerdir.

İleti Yönetim Sistemi ve sisteme ilişkin başvuru detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu makalenin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeksizin veya Erdem & Erdem’in yazılı izni alınmaksızın bu makale kullanılamaz, çoğaltılamaz, kopyalanamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz veya başka bir suretle yayılamaz. Kaynak gösterilmeksizin veya Erdem & Erdem’in yazılı izni alınmaksızın oluşturulan içerikler takip edilmekte olup, hak ihlalinin tespiti halinde yasal yollara başvurulacaktır.

Diğer İçerikler

Covid-19 İçerikleri
Dijital Hizmet Vergisi Uygulama Genel Tebliği ile Dijital Hizmet Vergisinin Uygulanmasına İlişkin Usul ve Esaslar Belirlendi

20 Mart 2020 tarih ve 31074 sayılı Resmi Gazete’de Dijital Hizmet Vergisi’nin (“DHV”) uygulamasına dair açıklamalar ile usul ve esasların yer aldığı Dijital Hizmet Vergisi Uygulama Genel Tebliği (“Tebliğ”) yayımlandı.

Bilişim Hukuku 20.03.2020

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.