Terralex Uluslararası ÇSY ve Sürdürülebilir Finans Rehberi

10.07.2023
% 0

Önde gelen bir hukuk networkü olan Terralex, kısa bir süre önce web sitesinde dünya çapındaki temel ESG (ÇSY - Çevresel Sosyal Yönetişim) düzenlemeleri ve trendleri için bir kaynak olan ÇSY ve Sürdürülebilir Finans için Uluslararası Rehber'i yayınladı. Bu kapsamlı rehber, temel ÇSY düzenlemeleri ve küresel ölçekte ortaya çıkan trendler hakkında detaylı bilgi vermeyi amaçlamaktadır.

Bu etkili rehberin Türkiye bölümü, Erdem & Erdem'in hukuk uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından ustalıkla hazırlandı. Ortağımız ve Vergi Liderimiz Canan Doksat, Yönetici Ortağımız Didem Adlığ Sönmez ve Avukatlarımız İdil Yıldırım Günaydın, Yağmur Zeytinkaya Öztürk, Helin Akbulut ve Melis Uslu, Türkiye'ye özgü ÇSY ortamına ilişkin değerli görüşler sunarak Rehber'e katkıda bulunmuşlardır.

Genel olarak Rehber, yasal açıklama yükümlülükleri, benzer düzenlemeler, hissedarların ve yatırımcıların hakları, potansiyel yasaklar veya kısıtlamalar, ÇSY'yi yatırım kararlarına entegre etmenin faydaları, yeşil yıkamaya karşı özel önlemler ve yeni yasal ve düzenleyici gelişmeler gibi kritik hususları ele alarak dünya çapındaki çeşitli yargı alanlarının kapsamlı ve derinlemesine bir analizini sunmaktadır. Bu zengin bilgi dağarcığı, okuyucuları ÇSY uyumluluğunun karmaşık dünyasında gezinmek ve değerleri ve finansal hedefleriyle uyumlu bilinçli kararlar almak için gerekli bilgilerle donatmaktadır.

Raporun Türkiye bölümünü okumak için tıklayın.

Bu makalenin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeksizin veya Erdem & Erdem’in yazılı izni alınmaksızın bu makale kullanılamaz, çoğaltılamaz, kopyalanamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz veya başka bir suretle yayılamaz. Kaynak gösterilmeksizin veya Erdem & Erdem’in yazılı izni alınmaksızın oluşturulan içerikler takip edilmekte olup, hak ihlalinin tespiti halinde yasal yollara başvurulacaktır.

Diğer İçerikler

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.