Yaşar Üniversitesi Spor Hukuku Zirvesi 2022

14.12.2022
Yaşar Üniversitesi Spor Hukuku Zirvesi 2022
% 0

Yaşar Üniversitesi Hukuk Topluluğu tarafından düzenlenen Spor Hukuku Zirvesi 14 Aralık Çarşamba günü 12:30 – 18:00 saatleri arasında Yaşar Üniversitesi Ana Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Sporda tahkim, spor hukukuna genel bakış, sporcu sözleşmeleri ve transferleri, 7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu ve doping gibi pek çok konunun ele alındığı etkinlikte avukatlarımızdan Can Yıldız da konuşmacı olarak yer aldı.

“Süper Lig Yayın Haklarında Rekabet Sorunları” üzerine bir sunum gerçekleştiren Av. Yıldız sunumunda rekabet hukuku bakımından Türkiye Futbol Federasyonunun statüsü, Rekabet Kurulunun bu alanda yetkisi ve Süper Lig yayın hakkı ihalelerinin genel çerçevesi ile Rekabet Kurulunun yayın hakkı sözleşmeleri üzerine güncel kararlarını ele aldı.

Alanında uzman konukların spor ve hukukun birleştiği konulara değindikleri interaktif Spor Hukuku Zirvesi’ne katılım ve ilgi büyüktü.

Bu makalenin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeksizin veya Erdem & Erdem’in yazılı izni alınmaksızın bu makale kullanılamaz, çoğaltılamaz, kopyalanamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz veya başka bir suretle yayılamaz. Kaynak gösterilmeksizin veya Erdem & Erdem’in yazılı izni alınmaksızın oluşturulan içerikler takip edilmekte olup, hak ihlalinin tespiti halinde yasal yollara başvurulacaktır.

Diğer İçerikler

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.