Enerji Hukuku Sertifika Programı

18.04.2023
% 0

Erdem & Erdem Yönetici Avukatlarından Ecem Süsoy Uygun Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve Istanbul Institute tarafından gerçekleştirilen Enerji Hukuku Sertifika Programı kapsamında 4 Mart ve 8 Nisan tarihlerinde “Enerji Sektöründe Etik ve Kişisel Verilerin Güvenliği” konulu eğitim verdi.

Eğitimde Av. Süsoy Uygun, enerji hukuku ve veri koruma hukukunun yakın ilişkisine, dijitalleşen enerji piyasalarında veri kullanımının üretim, dağıtım, tüketim ve yönetim süreçlerindeki verimliliğe katkısına ve veri güvenliğinin stratejik önemine yer verdi. Bununla birlikte, enerji hukuku uygulamasındaki temel etik ilkelere de değinilen eğitimde etik ilke ve kuralların; kamunun, enerji sektörü paydaşlarının ve tüketicilerin enerji piyasalarına güveninin korunmasındaki katkısına vurgu yapılmıştır.

Hızla gelişen ve büyüyen enerji sektöründeki hukuki bilgi eksikliğinin ve olası sorunların giderilmesinde çözüm yolları araştırılmasının ele alındığı eğitime hukuk fakültesi öğrencileri, mezunları ile enerji sektöründeki orta veya üst düzey yöneticiler katıldı.

Bu makalenin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeksizin veya Erdem & Erdem’in yazılı izni alınmaksızın bu makale kullanılamaz, çoğaltılamaz, kopyalanamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz veya başka bir suretle yayılamaz. Kaynak gösterilmeksizin veya Erdem & Erdem’in yazılı izni alınmaksızın oluşturulan içerikler takip edilmekte olup, hak ihlalinin tespiti halinde yasal yollara başvurulacaktır.

Diğer İçerikler

Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü Enerji Davaları Kongresi
Bizden Haberler
Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü Enerji Davaları Kongresi

Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü 11.01.2023 Çarşamba günü Ankara’da Enerji Davaları Kongresini düzenledi. Ortaklarımızdan Rekabet & Uyum Lideri ve Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyesi Av. Mert Karamustafaoğlu “Adli Yargıya Konu Güncel Enerji Uyuşmazlıkları” panelinde...

Enerji Hukuku 19.01.2023

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.