Yeni Regülasyonların ve PSD2’nin Fintech Ekosistemine Etkileri: Neredeyiz, Nereye Gidiyoruz?

12.04.2021
% 0

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği ile birlikte organize ettiğimiz “Yeni Regülasyonların ve PSD2’nin Fintech Ekosistemine Etkileri: Neredeyiz, Nereye Gidiyoruz?” paneli 12 Nisan 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü TSPB Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Eraslan’ın yürüttüğü çevrimiçi panelde, panelde, Yapı Kredi Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen, PayTR Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş. CEO’su Tarık Tombul, Hesapkurdu.com Kurucu Ortağı Ömer Paksoy, Erdem & Erdem Ortak Avukatlık Bürosu Ortaklarından Kurumsal İşler Lideri Özgür Kocabaşoğlu ile Rekabet ve Uyum Lideri Mert Karamustafaoğlu konuşmacı olarak yer aldı.

Zoom ve Youtube platformları üzerinden canlı yayınlanan panelde Özgür Kocabaşoğlu PSD2’ye uyum kapsamında ödeme sistemlerinde planlanan değişiklikleri aktarırken Mert Karamustafaoğlu ise pazardaki ana dinamiklerin nasıl değiştiği ve bunun rekabetçi etkileri ile birlikte bu gelişimin rekabet hukuku ve ilgili regülasyonlar açısından yarattığı etkileri değerlendirdi.

Webinarı buradan izleyebilirsiniz.

Bu makalenin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeksizin veya Erdem & Erdem’in yazılı izni alınmaksızın bu makale kullanılamaz, çoğaltılamaz, kopyalanamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz veya başka bir suretle yayılamaz. Kaynak gösterilmeksizin veya Erdem & Erdem’in yazılı izni alınmaksızın oluşturulan içerikler takip edilmekte olup, hak ihlalinin tespiti halinde yasal yollara başvurulacaktır.

Diğer İçerikler

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.