Avukat

Beyza Günsel Sürücü

Birim Vergi
Diller Türkçe, İngilizce
Beyza Günsel Sürücü
Özgeçmiş
Hizmet Alanları
Yer Aldığı Projeler
Eğitim
Yayınlar
Üyelikler

Özgeçmiş

Erdem & Erdem Vergi Birimi’nde Avukat olarak görev yapan Beyza Günsel Sürücü, vergi ve gümrük alanında ulusal ve uluslararası şirketler nezdinde gerçekleştirilen vergi ve gümrük incelemelerine ilişkin danışmanlık ve dava hizmetleri sunar.

Söz konusu hizmetler kapsamında; vergi inceleme süreç ve raporunun değerlendirilmesi, rapora karşı Rapor Değerlendirme Komisyonu’na başvurulması, tarhiyat öncesi/tarhiyat sonrası uzlaşma safhalarında hukuki danışmanlık verilmesi, uzlaşmanın sağlanmaması ve dava yoluna başvurulması halinde tüm yargı sürecinin takibi ile Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru sürecinin yönetilmesi gibi konular yer alır.

Beyza Günsel Sürücü; birleşme, bölünme, nev’i değişikliği, ayni sermaye konulması, varlık devri gibi yeniden yapılandırma projelerinde vergi hukukunu göz önüne alarak alternatif modellerin tespiti ve uygulaması konularında müvekkillerine hukuki destek verir.

Ayrıca, teknik iflas/borca batıklık değerlendirmeleri ve söz konusu durumun bertaraf edilmesi için uygulanabilecek hukuki alternatiflerin tespit edilmesine ek olarak; şirket genel kurul toplantıları, ana sözleşme tadil işlemleri, sermaye artırımı ve azaltımı işlemlerinde de müvekkillerine hukuki ve vergisel danışmanlık hizmeti sunar.

Hizmet Alanları

Kurumsal Danışmanlık
Kurumsal Danışmanlık
Kuruluştan tasfiyeye kadar bir şirketin yaşam döngüsünün tüm aşamalarını kapsar.
Vergi Hukuku
Vergi Hukuku
Kamu ile kurumlar ve kişiler arasındaki vergisel ilişkileri konu alan hukuk dalıdır.
Yeniden Yapılandırma ve Tasfiye
Yeniden Yapılandırma ve Tasfiye
Ödeme aczi durumlarını ya da mali yapı değişikliklerini ele alır.

Yer Aldığı Projeler

Vergi
Yeniden Yapılandırma
 • Bankaların vergilendirilmesi konusunda vergisel danışmanlık hizmeti sunulması.
 • Mobil oyun sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin hisse opsiyon anlaşmalarına ilişkin vergisel görüş verilmesi.
 • Kripto para borsası olarak faaliyet gösteren bir şirketin sermaye-borçlanma ilişkisine ilişkin vergisel görüş verilmesi.
 • Türkiye’de faaliyet gösteren bir yazılım teknolojileri şirketinin sözleşmelerinin damga vergisi yönünden incelenmesi.
 • Almanya mukimi, sektöründe önde gelen bir gayrimenkul yatırım şirketin tarafından yönetilen bir fonun hisse devrine ilişkin vergisel görüş verilmesi.
 • Almanya merkezli, alanında lider global teknoloji tedarikçisi bir grup şirketin Türkiye’deki vergi ihtilaflarında temsil edilmesine ilişkin ekipte yer alınması ve davaların takip edilmesi.
 • Sağlık sektöründe lider bir grup şirketi ile diğer muhtelif şirketlerin vergi ihtilaflarında temsil edilmesine ilişkin ekipte yer alınması ve davaların takip edilmesi.
 • Perakende sektörünün öncü şirketlerinden biri olarak Türkiye’de faaliyet gösteren bir grup şirketinin vergi ihtilaflarında temsil edilmesine ilişkin ekipte yer alınması ve davaların takip edilmesi.
 • Hollanda merkezli, alanında lider çevrimiçi seyahat acentesi bir grup şirketinin Türkiye’deki vergi ihtilaflarında ve vergi incelemelerinde temsil edilmesine ilişkin ekipte yer alınması ve ilgili süreçlerin takip edilmesi.
 • Hollanda merkezli, alanında öncü bir sosyal medya şirketinin Türkiye’deki vergi ihtilaflarında temsil edilmesine ilişkin ekipte yer alınması ve ilgili süreçlerin takip edilmesi.
 • Tekstil sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın vergi ihtilaflarında temsil edilmesine ilişkin ekipte yer alınması ve ilgili süreçlerin takip edilmesi.
 • Dijital pazarlama, reklam ve medya alanlarında faaliyet gösteren muhtelif birçok şirketin vergi ihtilaflarında temsil edilmesine ilişkin ekipte yer alınması ve ilgili süreçlerin takip edilmesi.
 • İlaç sektöründe önde gelen konumdaki bir grup şirketin vergi ihtilaflarında temsil edilmesine ilişkin ekipte yer alınması ve ilgili süreçlerin takip edilmesi.
 • Gayrimenkul sektöründe lider konumdaki bir holding şirketin tam bölünme işleminde vergisel ve hukuki destek sunulması.
 • Muhtelif birçok şirketin kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması sürecinde ilgili tutarların hesaplanması ve başvuru belgelerinin hazırlanması.
 • Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin teknik iflas/borca batıklık açısından incelenmesi ve teknik iflas durumunun bertaraf edilmesi için uygulanabilecek alternatiflerin tespit edilmesine yönelik danışmanlık sunulması ve uygulamaya konulması.

Eğitim

Koç Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Finans Uzmanlaşma Programı


Koç Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme, Çift Anadal


Koç Üniversitesi, Hukuk Fakültesi


Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi

Yayınlar

Hukuk Postası
Diğer Makaleler
 • İntifa Hakkı ile Sükna Hakkının Gelir Vergisi, Değerli Konut Vergisi ve Tapu Harcı Yönünden İncelenmesi, Lebib Yalkın Mevzuat Dergisi, Ekim 2022 
 • Kripto Paralar ve Vergilendirilmesine İlişkin Değerlendirmeler, Mondaq, Nisan 2021
 • KDV Açısından Grup Şirketleri Arasında Birebir Kredi Yansıtması/Köprü Krediler, Nazalı Gündem, Ekim 2018
 • TTK Madde 1061 Anlamında Gemi İşletme Müteahhidi ve Donatanın Sorumluluğu, Justitia Et Fides - Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi, Nisan 2018
Tümünü Gör

Üyelikler

Genç IFA
Genç IFA
İstanbul Barosu
İstanbul Barosu
ELSA
ELSA

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.