Avukat

Gülnur Çakmak

Birim Davalı İşler, Sözleşmeler
Diller Almanca, İngilizce
Gülnur Çakmak
Özgeçmiş
Hizmet Alanları
Yer Aldığı Projeler
Eğitim
Yayınlar
Üyelikler

Özgeçmiş

Gülnur Çakmak, Erdem & Erdem’in İzmir Ofisi’nde Kurumsal ve Davalı İşler Birimlerinde Avukat olarak görev yapmaktadır. Özellikle iş hukuku, borçlar hukuku, ticaret hukuku ve bilişim hukuku alanlarında faaliyet gösterir ve yerli ve yabancı müvekkilleri uyuşmazlıklarında mahkemeler nezdinde temsil eder.

Dava takibinin yanı sıra, iş hukuku, sözleşmeler hukuku, borçlar hukuku ve ticaret hukuku alanlarında çıkan uyuşmazlıklar ile sözleşmelerin hazırlanması ve revize edilmesi alanlarında danışmanlık hizmeti sunar.

Gülnur Çakmak İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu ve hukuk alanındaki yüksek lisans eğitimini Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi’nde tamamladı.

Hizmet Alanları

Davalar
Davalar
Uyuşmazlıkların çözümünde başarı, geniş bir disiplinlerarası anlayışa ve tecrübeye dayanır.
Fikri Mülkiyet
Fikri Mülkiyet
İş sırları ve patentler gibi soyut mülklerin aidiyet ve kullanım haklarının korunmasıdır.
İş Hukuku
İş Hukuku
İşçi ve işveren arasındaki ilişkiyi inceler ve muhtemel uyuşmazlıkları konu alır.
Kurumsal Danışmanlık
Kurumsal Danışmanlık
Kuruluştan tasfiyeye kadar bir şirketin yaşam döngüsünün tüm aşamalarını kapsar.
Uluslararası Ticari Sözleşmeler
Uluslararası Ticari Sözleşmeler
Uluslararası aktörlerin taraf olduğu ticari nitelikli anlaşmalardır.

Yer Aldığı Projeler

Davalar
Kurumsal Danışmanlık
  • Bir özel hastanenin iş ve tüketici hukukundan doğan uyuşmazlıklarda temsil edilmesi.
  • Yeme-içme sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin ticaret ve iş hukukundan doğan muhtelif ihtilaflarda temsil edilmesi.
  • Kumaşçılık sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin, marka hakkının ihlal edilmesi sebebiyle açılan davada temsil edilmesi.
  • Gıda sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin yönetim kurulu üyelerine karşı açılan sorumluluk ve şirketin haklı sebeple feshi davalarında temsil edilmesi.
  • Yerli ve yabancı müvekkillerin borçlar hukuku, icra ve iflas hukuku ve ticaret hukukundan kaynaklanan uyuşmazlıklara ilişkin çeşitli davaların takibi ve yürütülmesi.
  • Blokzincir teknolojisi alanında faaliyet gösteren bir şirkete kurumsal ve ticari faaliyetlerine ilişkin danışmanlık verilmesi ve sözleşmelerin hazırlanması veya revize edilmesi.
  • Sosyal medya fenomenlerinin menajerliğini yürüten bir şirkete kurumsal ve ticari faaliyetlerine ilişkin danışmanlık verilmesi, sözleşmelerin hazırlanması veya revize edilmesi.
  • Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketler için iş, gizlilik, danışmanlık, menajerlik, sponsorluk, kira, satım, hizmet alım, bayilik ve distribütörlük gibi birçok alanda sözleşmelerin hazırlanması veya revize edilmesi.


Eğitim

Ludwig Maximilian Üniversitesi, Uluslararası Ticaret Hukuku, LL.M.


İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi


Fachoberschule Augsburg

Üyelikler

İstanbul Barosu
İstanbul Barosu

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.