Davalar

Davalar

Erdem & Erdem’in Uyuşmazlık Çözümü Birimi’nin ayırt edici özelliği; ticari kuruluşların alım satımı ve kapanış sonrası uyuşmazlıkları; sigorta, ulaştırma, sözleşme ihlali, ortaklıkla ve ortak girişimle ilişkili uyuşmazlıklar, emlak sözleşmeleri, haksız rekabet, franchise ve dağıtımcı uyuşmazlıkları, kamu ihaleleri ve hissedarlar arasındaki uyuşmazlıklar gibi hukukun her alanından doğan davalarda engin bir deneyime sahip olmasıdır. Birimimizin, müvekkillerimizin yatırımlarını, varlıklarını ve işlerini ilgilendiren anlaşmazlıklarında onlara destek olma, temsil etme ve savunma konusundaki başarılı geçmişiyle gurur duyuyoruz.

Başta şirketler hukuku olmak üzere ticaret hukukunun her dalı, idare hukuku, iş hukuku, deniz ticaret hukuku, fikri mülkiyet hukuku ve gayrimenkul hukukundan kaynaklanan davalar Uyuşmazlık Çözümü Birimi’mizin uzmanlık alanları arasında önemli bir yer tutuyor. Özellikle varlıkların ve değerlerin doğrudan risk altında olduğu karmaşık ve hassas aciz hallerinde müvekkillerimize danışmanlık hizmeti sunuyor ve onları mahkemeler nezdinde temsil ediyoruz. Müvekkillerimiz için sadece duruşmada veya temyizde başarılı sonuçlar elde etmede değil, aynı zamanda mahkeme dışında da çözümün onların çıkarlarına en iyi şekilde hizmet etmesi için dava stratejileri geliştiriyoruz.

Ekibimiz hem duruşma hem de temyiz seviyelerinde çok çeşitli medeni usul davaları ve idari davalar ile iflas ve tahsilat konularında geniş deneyime sahiptir. Uluslararası nitelikte yüksek profilli ticari ve bireysel tazminat davalarında dava ekibimiz müvekkillerini başarıyla temsil eder.

Erdem & Erdem olarak, yargı alanındaki geniş hukuk uzman ve firma ağı ile yerel mahkemelerinde kapsamlı deneyime sahip, dünyanın dört bir yanından avukatlardan oluşan ekipleri bir araya getirme yeteneğine sahibiz. Ekibimiz, müvekkillerimiz için en uygun sonuçları elde etmek ve tüm dava ve iflas durumlarında riski en aza indirmek için küresel bağlantılarından ve imkanlarından faydalanır.

Erdem & Erdem olarak, 2018 yılından bu yana dünyanın önde gelen uluslararası hukuk rehberi Legal 500 tarafından Uyuşmazlık Çözümü alanında en üst kategoride derecelendiriliyoruz.

Avukatlarımız

Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Kurucu ve Kıdemli Ortak
Piraye Erdem Piraye Erdem Kurucu ve Yönetici Ortak
Süleyman Sevinç Süleyman Sevinç Ortak ve Davalı İşler Lideri
Alper Uzun Alper Uzun Ortak ve Arabulucu
Canan Doksat Canan Doksat Ortak ve Vergi Lideri
Sevgi Ünsal Özden Sevgi Ünsal Özden Yönetici Avukat
Tilbe Birengel Tilbe Birengel Kıdemli Avukat
Duygu Öner Ayçiçek Duygu Öner Ayçiçek Kıdemli Avukat

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.