Davalar

Davalar

Erdem & Erdem’in Uyuşmazlık Çözümü Birimi’nin ayırt edici özelliği; pay sahibi uyuşmazlıkları, ticari kuruluşların alım satımı ve kapanış sonrası uyuşmazlıkları; sözleşme ihlali, ortaklıkla ve ortak girişimle ilişkili uyuşmazlıklar, sigorta, ulaştırma, emlak sözleşmeleri, haksız rekabet, franchise ve dağıtımcı uyuşmazlıkları, kamu ihaleleri, kamulaştırma, idari uyuşmazlıklar, gümrük ve vergi uyuşmazlıkları, gibi hukukun her alanından doğan davalarda engin bir deneyime sahip olmasıdır. 

Dünyanın farklı bölgelerinde, farklı sektörlerde faaliyet gösteren müvekkillerimizin yatırımlarını, varlıklarını ve işlerini ilgilendiren uyuşmazlıklarında onlara destek olma, temsil etme ve savunma konusundaki başarılı geçmişimizle gurur duyuyoruz.

Ekibimizin hem ilk derece, hem istinaf, hem de temyiz aşamalarında çok çeşitli davalar ile icra ve iflas süreçlerinde kapsamlı deneyimi vardır. Uluslararası nitelikte yüksek profilli ticari ve bireysel tazminat davalarında da ekibimiz müvekkillerini başarıyla temsil eder.

Başta şirketler hukuku olmak üzere ticaret hukukunun her dalı, idare hukuku, iş hukuku, deniz ticaret hukuku, fikri mülkiyet hukuku ve gayrimenkul hukukundan kaynaklanan davalar Uyuşmazlık Çözümü Birimimizin uzmanlık alanları arasında önemli bir yer tutuyor. Özellikle varlıkların ve değerlerin doğrudan risk altında olduğu karmaşık ve hassas konularda da müvekkillerimize danışmanlık hizmeti sunuyor ve onları sadece mahkemeler nezdinde değil, alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemleri kapsamında arabuluculuk ve tahkim süreçlerinde de temsil ediyoruz. 

Müvekkillerimiz için yargılama süreçlerinde başarılı sonuçlar elde etmek için çalışırken, gerektiğinde alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemleriyle onların çıkarlarına en iyi şekilde hizmet edecek sonuçlara ulaşmak amacıyla stratejiler geliştiriyoruz.

Erdem & Erdem olarak, yargı alanındaki geniş ve uzman hukukçu ağı ile bulundukları bölgelerde kapsamlı deneyime sahip, dünyanın dört bir yanından avukatlardan oluşan ekipleri bir araya getirme yeteneğine sahibiz. Ekibimiz, müvekkillerimiz için en uygun sonuçları elde etmek ve tüm uyuşmazlık durumlarında riski en aza indirmek için küresel bağlantılarından ve imkanlarından faydalanır.

Erdem & Erdem olarak, 2018 yılından bu yana dünyanın önde gelen uluslararası hukuk rehberi Legal 500 tarafından Uyuşmazlık Çözümü alanında en üst kategoride derecelendiriliyoruz.

Avukatlarımız

Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Kurucu ve Kıdemli Ortak
Piraye Erdem Piraye Erdem Kurucu ve Yönetici Ortak
Süleyman Sevinç Süleyman Sevinç Ortak ve Davalı İşler Lideri
Alper Uzun Alper Uzun Ortak ve Arabulucu
Canan Doksat Canan Doksat Ortak ve Vergi Lideri
Sevgi Ünsal Özden Sevgi Ünsal Özden Yönetici Avukat ve Arabulucu
Tilbe Birengel Tilbe Birengel Kıdemli Avukat
Duygu Öner Ayçiçek Duygu Öner Ayçiçek Kıdemli Avukat

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.