Körfez Ülkeleri Masası

Erdem & Erdem’de Ortak ve Davalı İşler Lideri Av. Süleyman Sevinç ve Ortak Av. Tuna Çolgar’ın liderliğindeki Körfez Ülkeleri Masası, Basra Körfezi ülkeleri olarak bilinen Bahreyn, Irak, Kuveyt, Umman, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan’da faaliyet gösteren şirketleri temsil ediyor. Körfez Ülkeleri Masası; müvekkillerine şirket kuruluşu, sınır ötesi ticari işlemler, birleşme ve devralmalar, uluslararası ticari sözleşmeler, proje finansmanı, fikri mülkiyet ve tahkim konularında pratik ticari ve hukuki çözümler sunuyor. Ayrıca, Körfez Ülkeleri’nde iş yapmayı hedefleyen Türk şirketleri, girişimciler ve yatırımcılara danışmanlık hizmeti sunuyor.

Erdem & Erdem olarak, Körfez ülkelerindeki yerel avukatlarla güçlü iş ilişkisi içindeyiz. Türkiye ve Körfez ülkelerindeki ticari hayata, içtihada ve uygulamaya ilişkin derin bilgi birikimine sahip ve pazarı iyi tanıyan ekibimiz, Türkiye ve Körfez ülkelerinde aktif şirketlere, uluslararası kalkınma faaliyetlerine ilişkin üst düzey hukuki danışmanlık hizmeti sunuyor.

BAE dünya genelinde en hızlı büyüyen ve farklılaşan ekonomilerden biridir. Enerji dışında özellikle Fintech ve Insurtech, e-para, e-ticaret ve değişken teknolojiler gibi sürekli büyüyen sektörler kadar, konaklama ve eğitim gibi diğer geleneksel temel sektörler de hala ülke ekonomisindeki güçlü konumunu korumaktadır. Son dönemde, özellikle Türkiye ve Katar arasındaki ekonomik ve ticari ilişkiler inşaat, petrol ve türevleri, plastik ve alüminyum ürünler, elektrik ve elektronik donanım, makine ve ekipmanları ve taşıtlar gibi farklı sektörlerde büyük artış gösterdi.

Erdem & Erdem olarak Türkiye ve Körfez Ülkeleri’ndeki yatırımcılar arasında özellikle franchise, dağıtım ve acente ilişkileri kurulması gibi işlemlerde ve yatırımcıların bölgede yasal olarak güvenli yapılar oluşturmasında danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Bunlara ek olarak İslami finansman güçlü uzmanlık alanlarımızdan biridir. Ekibimiz, Sukuk (faizsiz bono), İslami fonlar ve İslami proje finansmanı mekanizmalarına uygun finansal ürünlerin tasarlanmasında Türkiye’nin önde gelen katılım bankalarına danışmanlık hizmeti sunar.

Tecrübeli ekibimiz yeni pazarlar, yatırım imkânları ve yeni stratejiler arayan veya çözüme ulaştırılacak uyuşmazlığı olan şirketlere, uluslararası standartlar ve yerel hukuki kısıtlamalara ilişkin geniş bilgi birikimi ile danışmanlık hizmeti sunuyor.

Körfez Ülkeleri Masası


Avukatlarımız

Süleyman Sevinç Süleyman Sevinç Ortak ve Davalı İşler Lideri
Rüştü Mert Kaşka Rüştü Mert Kaşka Kıdemli Avukat

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.