Telekomünikasyon

Telekomünikasyon ekibimiz hukukun pek çok farklı alanında uzman avukatlardan oluşuyor. Finans, sermaye piyasaları, birleşme ve devralmalar, altyapı ve emlak, uyuşmazlık çözümü, idare hukuku, vergi, rekabet ve uyum gibi alanlarda deneyimli uzmanlarımız telekomünikasyon sektöründe yer alan müvekkillerimizin karşılaşabileceği tüm hukuki konularda danışmanlık ve dava takibi hizmetleri sunar.

Büromuz internet servis sağlayıcıları, sabit telefon işletmecileri, içerik sağlayıcı ve yer sağlayıcı şirketlere; abonelik, ara bağlantı, roaming, alt yapı kullanım ve işletme sözleşmeleri, ortak yerleşim ve tesis paylaşım sözleşmeleri, görev sözleşmeleri, lisans ve ruhsat sözleşmeleri, ortaklık sözleşmeleri, imtiyaz sözleşmeleri gibi sektörde ihtiyaç duyulan tüm sözleşmelerde hukuki danışmanlık sağlar. Ekibimiz telekomünikasyon ruhsat başvurularının yapılması ve takibi gibi işlemleri de özenle yürütür.

Ayrıca uyuşmazlık çözümü alanındaki uzman ekibimiz haksız rekabetten doğan telekomünikasyon davaları; ticaret, rekabet, borçlar veya tüketici hukukundan doğan davalar, ruhsat ve lisanslar ile ilişkili idari davalar ya da idari cezalar için iptal davalarında telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren şirketleri mahkemeler nezdinde temsil eder.

Büromuz sahip olduğu sektör ve mevzuat bilgisi sayesinde sunulan hizmetlerin tüketici hakları yönetmeliğine uygunluğunu kontrol eder ve tüm faaliyetlerin mevzuata uyumunun sağlanması için gerekli hukuki alt yapının kurulmasını sağlar. Ayrıca, Rekabet Kurumu’na yapılacak başvurular ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu nezdindeki tüm hukuki işlemlerin yürütülmesi konusunda da hukuki destek sunar.

Avukatlarımız sektöre özgü günlük hukuki işlemlerin yanı sıra; özelleştirme, birleşme ve devralmalar, yapılandırma ve halka arz ve çeşitli kredi sözleşmeleri gibi işlemlerde de yatırımcıları ve telekomünikasyon sektörü aktörlerini temsil eder. Hukuki destek sunduğumuz diğer konular arasında kişisel verilerin korunması, vergi hukuku ve iş hukuku yer alıyor.

Telekomünikasyon

Avukatlarımız

Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Kurucu ve Kıdemli Ortak
Piraye Erdem Piraye Erdem Kurucu ve Yönetici Ortak
Özgür Kocabaşoğlu Özgür Kocabaşoğlu Ortak ve Kurumsal İşler Lideri
Süleyman Sevinç Süleyman Sevinç Ortak ve Davalı İşler Lideri
Mert Karamustafaoğlu Mert Karamustafaoğlu Ortak, Rekabet ve Uyum Lideri
Alper Uzun Alper Uzun Ortak ve Arabulucu
Canan Doksat Canan Doksat Ortak ve Vergi Lideri
İbrahim Onur Baysal İbrahim Onur Baysal Ortak ve Sermaye Piyasaları Lideri

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.