Tarım ve Gıda

Tarım ve gıda sektörü geniş tedarik ağı, gelişmekte olan agrotech tarım teknolojileri, tüm dünyayı ve diğer pek çok sektörü etkileyen yapısı ile eşsiz bir konuma sahiptir. Ekibimiz sektörün küresel boyuttaki değişimlerini hassasiyetle ve özenle takip ederek yıllar boyu elde ettiği deneyim ile gıda zincirinin başlangıcından son kullanıcıya ulaştığı ana kadar yer alan tüm üretici ve tedarikçi müvekkillerine yerel ve uluslararası alanda hukuki çözümler sunar.

Ekibimiz, ekim ve hasat sürecinden, ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve oradan da mağazalara, restoranlara teslim edilerek tüketiciye ulaştırılmasına kadar tüm aşamalarda tarım ve gıda endüstrisinde faaliyet gösteren şirketlere karşılaştıkları her türlü hukuki sorun ve işlemde danışmanlık hizmeti sunar. Lisans ve izin işlemlerinin yanı sıra ürünlerin üretimi, satışı, işlenmesi ve taşınmasında uyulması gereken yasal zorunluluklar hakkında müvekkillerini bilgilendirir. Ayrıca ekibimiz gelişen sektördeki tüm yerel mevzuat ve düzenlemeleri yakından takip eder ve müvekkillerinin sektördeki güncel fırsatları fark ederek değerlendirmelerine yardımcı olur.

Tarım ve gıda sektörüne yönelik sunulan hizmetler; üretim ve tedarik sözleşmeleri, teminatlandırma yapılarının oluşturulması, irtifak haklarının tanınması, söz konusu haklar ile ilgili gerekli sözleşmelerin hazırlanması ve işlemlerin yürütülmesinin yanı sıra gayrimenkul kullanım, kira ya da hasılat kirası gibi gıda üretimi ve tedarikini konu alan her türlü sözleşmenin hazırlanması ve müzakeresini kapsar. Ekibimiz sektör oyuncularına birleşme ve devralma işlemleri, rekabet hukuku, iş hukuku, kişisel verilerin korunması, fikri mülkiyet hukuku, proje finansmanı, sermaye piyasaları, idare hukuku ve her türlü uyuşmazlıklarının çözümünde de kapsamlı bir hizmet sunar.

Ayrıca, Erdem & Erdem ekibi olarak uzun yıllardır özel düzenlemeler ve denetime tabi olan alkollü içecek ve tütün ürünleri endüstrilerinde faaliyet gösteren Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şirketlerine hukuki destek sunmaktayız. Ekibimiz global firmaların yanı sıra tarım ve gıda sektöründe gelişmekte olan aile şirketlerine de her türlü hukuki ihtiyaçlarında yardımcı olur.

Tarım ve Gıda

Avukatlarımız

Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Kurucu ve Kıdemli Ortak
Piraye Erdem Piraye Erdem Kurucu ve Yönetici Ortak
Özgür Kocabaşoğlu Özgür Kocabaşoğlu Ortak ve Kurumsal İşler Lideri
Süleyman Sevinç Süleyman Sevinç Ortak ve Davalı İşler Lideri
Mert Karamustafaoğlu Mert Karamustafaoğlu Ortak, Rekabet ve Uyum Lideri
Alper Uzun Alper Uzun Ortak ve Arabulucu
Canan Doksat Canan Doksat Ortak ve Vergi Lideri
İbrahim Onur Baysal İbrahim Onur Baysal Ortak ve Sermaye Piyasaları Lideri
Ecem Süsoy Uygun Ecem Süsoy Uygun Yönetici Avukat
Sevgi Ünsal Özden Sevgi Ünsal Özden Yönetici Avukat ve Arabulucu
Hazel Coşkun Baylan Hazel Coşkun Baylan Kıdemli Avukat

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.