Bilişim

Bilişim hukuku, hızla gelişen teknoloji ve internet kullanımının hayatın her alanında yaygınlaşması sonucunda günümüz ve geleceğin en önemli hukuk dallarından biri olarak ortaya çıktı. Erdem & Erdem olarak, ulusal ve uluslararası müvekkillerimize bilgi teknolojisi hukukundan kaynaklanan ve internet kullanımı sırasında oluşan tüm hukuki sorunlarda danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bilişim hukukunun bilinen tüm hukuk dalları ile ilişkisi vardır. Bu nedenle avukatlarımız sektör liderlerinden, gelişmekte olan teknoloji girişimlerine kadar pek çok şirkete farklı alanlardaki deneyimlerinin de ışığında hukuki çözümler sunar.

Bilişim hukuku ekibimiz, ifade özgürlüğü, gizlilik ve güvenlik gibi kavramların oldukça önemli olduğu sektörde, özellikle fikri mülkiyet hukuku, GDPR veya Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gibi belirli düzenlemelerdeki bilgileri ile elektronik bilgilerin toplanması, depolanması, yayılması konusunda hukuki alt yapının belirlenmesini sağlar. Teknolojik yatırımlar, çevrimiçi imzalanan sözleşmeler, internet üzerinden işlenen suçlar bilişim hukuku alanında uzman ekibimizce titizlikle ele alınır. Elektronik sistemde bulunan bilgilerin izinsiz kullanılması, nakledilmesi, yarar sağlamak amacıyla sistemde değişiklik yapılması, internet yoluyla yapılan ihlaller, ticari marka uyuşmazlıkları, işlenen dolandırıcılık, sahtecilik suçlarında dava açılması, açılan davaların takip edilmesi ve tüm hukuki uyuşmazlıklarda vekillik hizmeti sunulması da bilişim hukukçularımızın sunduğu hizmetler arasındadır.

Bilişim teknolojileri alanındaki gelişmeleri sıkı takip eden ekibimiz, bilişim altyapıları, bulut hizmetleri, yazılım lisans anlaşmaları, yazılım geliştirme anlaşmaları, e-ticaret, FinTech, yeni medya ve eğlence ile ilgili kurumsal konular gibi spesifik teknoloji konularını da ele alır.

Bilişim

Avukatlarımız

Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Kurucu ve Kıdemli Ortak
Piraye Erdem Piraye Erdem Kurucu ve Yönetici Ortak
Özgür Kocabaşoğlu Özgür Kocabaşoğlu Ortak ve Kurumsal İşler Lideri
Süleyman Sevinç Süleyman Sevinç Ortak ve Davalı İşler Lideri
Mert Karamustafaoğlu Mert Karamustafaoğlu Ortak, Rekabet ve Uyum Lideri
Alper Uzun Alper Uzun Ortak ve Arabulucu
Canan Doksat Canan Doksat Ortak ve Vergi Lideri
İbrahim Onur Baysal İbrahim Onur Baysal Ortak ve Sermaye Piyasaları Lideri
Ecem Süsoy Uygun Ecem Süsoy Uygun Yönetici Avukat
Tilbe Birengel Tilbe Birengel Kıdemli Avukat
Hazel Coşkun Baylan Hazel Coşkun Baylan Kıdemli Avukat
Rüştü Mert Kaşka Rüştü Mert Kaşka Kıdemli Avukat

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.