Limancılık

Erdem & Erdem, limancılık alanında sektörün küresel aktörleri ile yıllar boyu süregelen köklü bir iş geçmişine sahiptir. Bu sektördeki engin deneyimimiz sayesinde limancılık mevzuatının 21. yüzyıldaki gelişimine tanıklık ediyor ve katkılar sunuyoruz.

Liman işletmecileri, kiracılar, sermaye yatırımcıları, gümrük idareleri, depoculuk, taşımacılık ve komisyonculuk hizmeti veren, limancılık ekosisteminde rol sahibi aktörlerle, süre gelen deneyimleri sayesinde avukatlarımız, liman işletmeciliğinde yerel ve küresel boyutta karşılaşabilecek her türlü hukuki konuda, tam kapsamlı danışmanlık hizmeti sunar. Ayrıca limancılık sektörüne özgü uyuşmazlıklarda müvekkillerimizi temsil eder ve stratejik hedeflerini gerçekleştirebilmeleri için gerekli hukuki alt yapının kurulmasını sağlarlar.

Ekibimiz limancılık alanında dünyanın her kıtasında, özellikle özelleştirme ve birleşme & devralma işlemlerinde müvekkillerimizi Avrupa Birliği gümrük mevzuatı da dahil olmak üzere pek çok farklı alanda temsil eder. Ek olarak Erdem & Erdem, bugüne kadar Türkiye’de yapılan önemli liman özelleştirmelerinin hemen hemen tamamında yerli ve yabancı yatırımcılara danışmanlık hizmeti vermiş ve imtiyaz ihaleleri ve sürecin takibinde önemli roller üstlenmiştir. Ekibimiz, özelleştirme sonrasında da müvekkillerine proje finansmanı, idare ile olan ilişkiler, sözleşmeler ve davaların takibi gibi alanlarda da hizmet verir.

Erdem & Erdem ayrıca limancılık sektöründeki müvekkillerine kurumsal işler, proje finansmanı, iş hukuku, rekabet hukuku, tahkim, kişisel verilerin korunması ve yolsuzlukla mücadele gibi pek çok alanda da hizmet sunar.

Limancılık

Avukatlarımız

Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Kurucu ve Kıdemli Ortak
Piraye Erdem Piraye Erdem Kurucu ve Yönetici Ortak
Özgür Kocabaşoğlu Özgür Kocabaşoğlu Ortak ve Kurumsal İşler Lideri
Süleyman Sevinç Süleyman Sevinç Ortak ve Davalı İşler Lideri
Mert Karamustafaoğlu Mert Karamustafaoğlu Ortak, Rekabet ve Uyum Lideri
Alper Uzun Alper Uzun Ortak ve Arabulucu
Canan Doksat Canan Doksat Yönetici Avukat ve Vergi Lideri
Hazel Coşkun Baylan Hazel Coşkun Baylan Kıdemli Avukat
Duygu Öner Ayçiçek Duygu Öner Ayçiçek Kıdemli Avukat
Cem Akar Cem Akar Avukat

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.