Finansal Hizmetler

Erdem & Erdem olarak, finansal hizmetler sektörünün değişken dinamikleri içerisinde Türkiye’nin önde gelen mevduat bankaları, kalkınma ve yatırım bankaları, katılım bankaları ve menkul kıymet işlemleriyle bağlantılı diğer finansal aracıları hukuki tüm konularda güvenle yönlendirir ve temsil ederiz. Ayrıca ulusal varlık fonları, yatırım fonları, sigorta şirketleri, ödeme ve elektronik para kuruluşları, fintech girişimleri, faktoring, finansal kiralama ve portföy yönetim şirketleri gibi pek çok farklı alanda faaliyet gösteren şirketlere yasal ve ticari faaliyetlerinde de danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Finansal hizmetler sektörü, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Maliye ve Hazine Bakanlığı, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Sigortacılık Genel Müdürlüğü, Türkiye Bankalar Birliği, Türkiye Sigorta Birliği, Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) gibi kurum ve kuruluşlar tarafından düzenlenip denetlenmektedir.  Sektördeki gelişmeleri yakından takip eden uzman ekibimiz, özel düzenlemelere ve denetime tabi olan şirketlere bankacılık ve sermaye piyasası mevzuatı üzerine, her türlü günlük hukuki sorunlarında, ticari uyuşmazlıklarının çözümünde, uyum, vergi hukuku, rekabet hukuku ve veri güvenliği gibi hukukun pek çok alanında hizmet sunar. Erdem & Erdem olarak otuz beş yılı aşkın süredir finansal hizmetler sektöründe yer alan müvekkillerimizi, ulusal ve uluslararası tahkim kurumları nezdinde de başarıyla temsil etmekteyiz.

Ekibimiz ayrıca birleşme, devralma ve bölünme işlemleri, pay devri, mal varlığı devri, yeniden yapılandırma projeleri, proje finansmanı, kredi sözleşmeleri, halka arz, tahvil çıkarılması gibi pek çok konuda sektörde uzman avukatlarıyla müvekkillerine hukuki danışmanlık sunar.

Finansal Hizmetler

Avukatlarımız

Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Kurucu ve Kıdemli Ortak
Piraye Erdem Piraye Erdem Kurucu ve Yönetici Ortak
Özgür Kocabaşoğlu Özgür Kocabaşoğlu Ortak ve Kurumsal İşler Lideri
Süleyman Sevinç Süleyman Sevinç Ortak ve Davalı İşler Lideri
Mert Karamustafaoğlu Mert Karamustafaoğlu Ortak, Rekabet ve Uyum Lideri
Alper Uzun Alper Uzun Ortak ve Arabulucu
Canan Doksat Canan Doksat Ortak ve Vergi Lideri
İbrahim Onur Baysal İbrahim Onur Baysal Ortak ve Sermaye Piyasaları Lideri
Didem Adlığ Sönmez Didem Adlığ Sönmez Yönetici Avukat
Hazel Coşkun Baylan Hazel Coşkun Baylan Kıdemli Avukat

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.