Teknoloji ve Medya

Değişimi yaşamımızın her alanında hissettiren teknoloji ve medya sektöründe karşılaşılabilecek hukuki sorunları aşabilmek takip sürekliliği ve istikrar gerektirir. Erdem & Erdem olarak, en çeşitli iş alanlarından birine sahip teknoloji ve medya sektörlerinde müvekkillerimize gereken tüm hukuki yol haritalarını çizmelerinde yardımcı oluyoruz.

Bu sektörlerde önemli rollere sahip yayıncılık, dijital platformlar, e-ticaret, e-sağlık, fintech, blockchain, reklam, elektronik scooter kiralama hizmetleri gibi teknoloji ile iç içe geçmiş pek çok farklı alanda faaliyet gösteren geniş bir müvekkil portföyüne hizmet sunuyoruz. Avukatlarımız Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, Reklam Kurulu, Reklam Özdenetim Kurulu ve Milli Piyango İdaresi, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu gibi kurum ve kuruluşlar tarafından düzenlenip denetlenen sektördeki gelişmeleri yakından takip eder ve bu idari merciler nezdinde müvekkillerimizi temsil eder.

Bu alanda güçlü bir deneyime sahip ekibimiz, teknoloji ve medya sektörlerinde yer alan ve bu sektör ile birebir etkileşimde olan tüm müvekkillerinin platform kullanım ve müşteri portföy sözleşmeleri gibi ihtiyaç duydukları tüm sözleşmelerinin hazırlanması ve revizyon sürecini yönetir. Bunlarla birlikte Erdem & Erdem, sektörde faaliyet gösteren şirketlerin yatırım süreçlerinin hukuksal aşamalarını, vergi hukuku da dahil olmak üzere bütünsel bir yaklaşımla yürütür.

Hukuk büromuz, teknoloji ve medya sektörlerinde karşılaşılabilen tüm hukuki anlaşmazlıkların çözümünde yer alır. Kişisel verilerin korunması, rekabet ve iş hukuku alanlarında uyum programları sunar ve fikri mülkiyet, tescil ve patent hakları ihlaline ilişkin davalarda müvekkillerini temsil eder.

Teknoloji ve Medya

Avukatlarımız

Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Kurucu ve Kıdemli Ortak
Piraye Erdem Piraye Erdem Kurucu ve Yönetici Ortak
Özgür Kocabaşoğlu Özgür Kocabaşoğlu Ortak ve Kurumsal İşler Lideri
Süleyman Sevinç Süleyman Sevinç Ortak ve Davalı İşler Lideri
Mert Karamustafaoğlu Mert Karamustafaoğlu Ortak, Rekabet ve Uyum Lideri
Alper Uzun Alper Uzun Ortak ve Arabulucu
Canan Doksat Canan Doksat Ortak ve Vergi Lideri
İbrahim Onur Baysal İbrahim Onur Baysal Ortak ve Sermaye Piyasaları Lideri
Sevgi Ünsal Özden Sevgi Ünsal Özden Yönetici Avukat ve Arabulucu

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.